Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz,  ilçedeki basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Özkurt’la birlikte ilçeden bulunan basın mensuplarıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Başkan Yılmaz, 30 Aralık Perşembe Günü saat 09.30’da, Gazipaşa Belediyesi’nin 2021 yılı içerisinde yaptığı çalışmaları ve 2022 yılında gerçekleştireceği projeleri anlattığı bir basın toplantısı düzenledi. Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, ilçeye yönelik gerçekleştirilen projelerden, şu anda devam etmekte olan faaliyetlerden ve geleceğe dönük planlanan projelerden genel olarak bahsetti. 
Toplantı gündeminde gerçekleştirilen projeler ve yapım aşamasındaki projeler konuşuldu.
Gazipaşa’da bulunan basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Yılmaz, öncelikle ilçenin nabzını tutan, gündemi sürekli canlı tutan basın grubunda görev alan ve toplantıya katılımda bulunan herkese teşekkürlerini ifade etti. Başkan Yılmaz, ‘’Gazipaşa Belediyesi olarak neler yaptık, neler yapacağız bunları konuşmak için sizlerle bir araya gelmek istedim. İlçemizin gözü kulağı olarak gündemin nabzını sürekli canlı tuttuğunuz için bizleri birçok konudan haberdar ettiğiniz için ve bu toplantıya katılımda bulunduğunuz için teşekkür etmek istiyorum. Göreve geldiğimiz zaman en önemli hedefimiz belediyemizde mali disiplini sağlamaktı. Mesai arkadaşlarımla beraber koordineli bir şekilde ilerleyerek mali akışı düzenlemek için gayret gösterdik halen de gösteriyoruz. Belediyecilikte bütçeye göre hareket etmek gerekir. İlçemize kazandırdığımız projelerden geniş çaplı bir şekilde bahsetmek gerekirse; Bu sene 17 mahallemizde toplamda 60 km asfalt serimi yaptık. Özellikle Karadağ, Akoluk ve Cebeli mevkiinde. Döviz kurlarındaki değişimlerden kaynaklı 2022’de 50 km asfalt serimi yapmayı planlıyoruz. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizce şimdiden hazırlıklarına başladık. Gazipaşa’mızda tam 30 mahallemizde hem yollara hem de ihtiyaç önceliği olan vatandaşlarımızın ulaşımını kolaylaştırmak için ihtiyaç duyulan noktalara beton dökümü yapıldı. Aydın, Cumhuriyet, Çobanlar, Esentepe, Gazi, Güney, İstiklal, Kahyalar, Karalar, Karatepe, Korubaşı, Pazarcı, Yenimahalle, Maha yaylası, Yunt Yaylası’nda 2021 yılı içerisinde toplamda belediye ekiplerimizce 34.000 m² parke yol ve kaldırım çalışması yapıldı. Kışla bucağı Köprüsü yaptık. Göçük, Zeytinada, Sumak ve Pazarcı mahallelerimizde menfez köprü, yağmur Suyu, alt yapı çalışmaları, taş duvar örümü, büz ve menfez çalışmaları yapıldı. İlçemize yeni bir Veterinerlik hizmet binası kazandırdık. Yakın zamanda da hizmete açılacak.  Şu anda devam eden projelerimiz arasında yer alan Esentepe Parkı’nda toplantı alanı ve açık Pazar yeri yapımı çalışmalarımız devam ediyor. Ülkemizde bir ilk olacak ve yapımını bizim gerçekleştireceğimiz büyük Tropikal Parkın duvar örümü tamamlandı.2022 yılı içerisinde büyük bir kısmını tamamlamış olacağız. Ulu Hendek ıslah projesine başladık. Şu anda duvar örümü yapılıyor. Taş duvar, menfez köprü, kaldırım, korkuluk ve ışıklandırma sistemleriyle Ulu Hendeği ıslah edeceğiz. Pazarcı Mahallemizde bulunan Ulu hendeğin etrafını daha modern ve konforlu bir bölge haline getireceğiz. Bir kepçe ve bir kamyonla bize destek olan DSİ’ye teşekkür ederiz. Özellikle üstünde durduğumuz konular içinde ise imar problemleri yer alıyor. Problemleri elimizden geldiği kadarıyla en hızlı şekilde çözmeye gayret ediyoruz.’’ Sözleriyle Fen İşleri Müdürlüğü’nün yaptığı ve planladığı hizmetlerden bahsetti.

‘‘Ekip arkadaşlarımızla birlikte Gazipaşa’mız için özveriyle çalışıyoruz.’’
                                                                                                                                                                                                                                    Belediyedeki diğer birimlerin çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Başkan Yılmaz ‘‘ Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’müz hızlı bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. 21-22 Ekim’de 11. Gazipaşa Çekirdeksiz Nar ve Tropikal Meyve Festivalimizi yaptık. 29 Ekim’de Cumhuriyet Bayramı’nda Tolga Çandar Konseri yapıldı. İlçemizde ilk kez Uluslararası Yeni Yıl Pazarı düzenledik. Evde Bakım ve Evde Sağlık uygulamalarımız devam ediyor. İhtiyaç Sahibi vatandaşlarımıza birçok noktada destek oluyoruz. Sırayla mahallelerimizin imar planlarını yapmaya çalışıyoruz. Yeni Mahalle için 1/5000 ve 1/1000 İmar Planları onaylandı. Parselasyon Planlarının onayı için Antalya Büyükşehir Belediyesine Gönderildi. Teknik kontroller tamamlanıp belediye encümen kararı alındıktan sonra belediyemiz ilan panosunda bir ay süreyle ilan edilecek. 15 Aralık itibarıyla esnafa olan bütün borcumuzu ödedik. Ama tabi yine alımlar yapıyoruz. Aldığımız her şeyin ödemesini zamanında, kimseyi zarara uğratmadan yapıyoruz. Asgari ücret konusuna gelince tüm CHP’li Belediyelerde olduğu gibi bizde de 4500 TL olacak. Çalışanlarımızın haklarını koruyor, maaş ödemelerini zamanında yapıyoruz. Sıfır Atık Projesi hazırlanarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına sunmuş olduğumuz projemiz uygun görülerek 500 Bin TL Hibe yardımı aldık. Bu Hibe neticesinde almış olduğumuz Evsel Atık Çöp Konteynerleri ve Geri Dönüşüm Kafeslerini İlçemizin 53 Mahallesinde belirlenen noktalara yerleştirdik ve halen de yerleştirmeye devam ediyoruz. Meteoroloji yanında bulunan MAHMUT YILMAZ parkımız tamamlandı. 1000 m2 alana sahip olan bu parkımız içerisinde gençlerimizin spor alanında faaliyet gösterebilmeleri için mini basketbol sahası, spor aletleri, çocuk oyun grubu ve kamelyalar yer alıyor. İstiklal Mahallesi park projemize başladık. Belediye Bitki Üretim Tesisimizde bitki üretimine devam ediyoruz. Ahşap ve demir atölyesi kurduk. Belediyemizin ihtiyacı olan ahşap ve demir işlerini bu atölyede karşılayacağız. Üreterek maliyeti azaltmak en büyük hedefimiz. İleriki zamanlarda halkımıza uygun fiyatlı ürün temini yapmayı da hedefliyoruz. Cimbiti Yaylası’na nohut ektik ve 3 tona yakın ürün elde ettik. Bu yıl Mayıs ayında tekrar ekeceğiz. Ata tohumumuzu artırmak için Karakılçık buğdayı ektik ve daha fazla tohum elde edip bu yıl tekrar ekimini yaptık. Halk büfemizde temiz ve hijyenik koşullarda hizmet vermeye devam ediyoruz. Koru Sahilde ikinci büfemizi açmaya hazırlanıyoruz. Bütün çalışma arkadaşlarımızla birlikte Gazipaşa’mız için özveriyle çalışıyoruz. Kurallı, disiplinli ve planlı bir şekilde hareket ediyoruz. Amacımız; halkımızın ihtiyaçlarının karşılanabildiği, düzenli ve konforlu, modern, temiz ve sosyal aktiviteli bir şehir inşa etmek. 2022 yılında da planlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz.  Şimdiden hepinizin yeni yılını kutluyorum.’’ sözlerini ifade etti.                                                                                                 
Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, belediye çalışmaları ve yeni yıldaki projelerden bahsettikten sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Soruların hepsini yanıtlayan Başkan Yılmaz, Toplantıya katılan basın mensuplarına teşekkür etti.

 

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 
 
 
   

 

Paylaş