Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Ali YILMAZ, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün ebediyete intikalinin 83. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali YILMAZ, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, şu ifadelere yer verdi:
“Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bedenen kaybedişimizin 83. yılındayız. Tarihte, ölümleriyle yüreklerde ölümsüzleşen çok az insan yetişmiştir. Bu büyük insanlardan biri de Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Sadece Türk Milleti’ne değil; azmi, zekâsı, kararlılığı, vatan ve millet sevgisi ile tüm dünya ülkelerine de örnek olmuş bir liderin izinde olduğumuz için çok gururluyuz. 
Bizler, ‘‘Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir, benim fikirlerimi, duygularımı anlıyorsanız bu kâfidir.’’ diyen ulu önderimizin izinde, gösterdiği hedefler doğrultusunda, durmadan yürüyoruz. O’nun düşüncelerinden, ilkelerinden ve devrimlerinden güç ve ilham alıyoruz. Bu sebeple 10 Kasım’ları sadece bir yas günü olarak düşünmüyor; Ata’mızın hedeflerini, fikirlerini hissederek ve ülkemiz için ortaya koyduğu vizyonu bilerek, yolumuza devam ediyoruz. Bizler, Atatürk’ün en büyük eseri, kurucusu ve lideri olduğu ve bize miras bıraktığı Cumhuriyet’e sahip çıkarak, bizden sonraki nesillere gururla aktaracağız. Ata’mızın ilke ve devrimleriyle hiç sönmeyecek uygarlık meşalesini taşıyacağımıza, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti için gösterdiği yolda yürüyeceğimize söz veriyoruz. 
Bu duygu ve düşüncelerle, 57 yıllık ömrüne büyük bir memleket aşkını, bir ulusun kahramanlıklarla dolu destanını ve bir milletin gönlünde yaktığı hürriyet ateşini sığdıran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, ebediyete intikalinin 83. yılında büyük bir saygı, sevgi ve özlemle anıyorum. Ata’mızın şahsında, dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını da bir kez daha rahmetle ve şükranla anıyorum. ’’ ifadesini kullandı.

 

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 
    

 

Paylaş