Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında ilçede yaşayan özel gereksinimli vatandaşların evlerine ziyarette bulundu.
‘Farkında ol, farkındalık yarat’  teması ile göreve geldiği günden beri Gazipaşa’da ihtiyaç sahibi olan bütün vatandaşlara destek olan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, 3 Aralık Dünya Engelliler gününe istinaden ilçede bulunan bazı özel gereksinimli vatandaşları evlerinde ziyaret etti. Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’a, Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Özkurt eşlik etti. Başkan Yılmaz,  bugün saat 14.00’te Esentepe ve Cumhuriyet Mahallesi’nde ikamet eden iki vatandaşa gerçekleştirdiği ziyarette, özel gereksinimi olan vatandaşların istek ve taleplerini dinledi. 
 ‘’İlçemizde yaşayan tüm özel gereksinimi olan vatandaşlarımızın yaşam standartlarının en üst seviyeye çıkarılması için imkânlarımız ölçüsünde maddi ve manevi destek vermeye devam ediyoruz.”
Ziyarette yaptığı konuşmada, özel gereksinimi olan vatandaşlara duyarlı olunması gerektiğini ifade eden Başkan Yılmaz, ‘’ 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü’nde özel gereksinimi olan vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ettik. Bizler toplumun ayrılmaz parçalarıyız. Bu farkındalık gününde; sevgi, dayanışma ve empati bağının etrafında birleşeceğimiz bir toplum olmayı temenni ediyorum. Gazipaşa Belediyesi olarak, özel ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Belediyemiz bünyesince, ilçemizde yaşayan tüm özel gereksinimi olan vatandaşlarımızın yaşam standartlarının en üst seviyeye çıkarılması için imkânlarımız ölçüsünde maddi ve manevi destek oluyoruz.” sözlerini ifade etti.
‘’Yürüme engelli biri için tekerlekli sandalye nasıl önemli bir ihtiyaçsa, özel gereksinimi olan vatandaşlara hizmet edebilmek de, belediyecilikte o kadar önemli bir vazifedir.”
İlçede yaşayan tüm özel ihtiyaç sahibi vatandaşların günlük yaşamlarını kolaylaştırmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “Özel gereksinimi olan vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak bizim için çok önemli. Sadece 3 Aralık Engelliler Farkındalık Günü’nde değil, yaşama sevinci ile hayata tutunan bütün özel gereksinimi olan vatandaşlarımızın her gün yanındayız. Gazipaşa Belediyesi olarak,  her zaman elimizden gelen gayretin en fazlasını gösteriyoruz. Yürüme engelli biri için tekerlekli sandalye nasıl önemli bir ihtiyaçsa, özel gereksinimi olan vatandaşlara hizmet edebilmek de, belediyecilikte o kadar önemli bir vazifedir. Bu vesilesiyle, karşılaştıkları güçlüklerden yılmadan, azimle çalışan, kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize güç veren, vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu bir kez daha belirterek, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde farkındalığımızın artmasını temenni ediyor, özel gereksinimli vatandaşlarımıza aileleriyle birlikte mutlu, huzurlu bir yaşam diliyorum.” diyerek, farkındalık ziyaretlerini tamamladı. 
Ziyaret esnasında vatandaşlar, Başkan Mehmet Ali Yılmaz ve Başkan Yardımcısı Serkan Özkurt’a istek ve taleplerini belirterek, teşekkür ettiler.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 
 
 
   

 

Paylaş