CUMHURİYET Halk Partisi(CHP) Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Gazipaşa'ya gelerek bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. İlk durağı CHP Gazipaşa İlçe Örgütü olan Milletvekili Çetin Osman Budak'ı, CHP İlçe Başkanı Ömer Güven ve yönetim kurulu üyeleri ile partililer tarafından karşılandı. Gazipaşa Belediyesi’nin yeniden kazanılmasında partililerin büyük emekleri olduğuna dikkat çeken Milletvekili Budak, İlçe Başkanı Ömer Güven başta olmak üzere tüm partililere teşekkür etti. 31 Mart yerel seçimlerinde kazananın sahada çalışan partililerin odluğunu söyleyen Milletvekili Çetin Osman Budak, “Sizlerle kucaklaşmak için buradayım. Gazipaşa Belediyesini sizlerin katkılarıyla kazandık. Sizlerin büyük çalışmalarıyla, emekleriyle kazandık. En başta ilçe başkanımızı tebrik ediyorum. İlçe başkanım ve yönetim kurulu olağanüstü çalıştı. Seçildiği günden itibaren ilçe başkanım ve yönetiminin bir tek hedefleri vardı; Gazipaşa Belediyesi’nin Ak Parti’nin elinden almak. Adım adım, gece gündüz çalıştılar. İyi günlerinde kötü günlerinde yanlarında oldular. Ve büyük bir farkla Gazipaşa’yı aldık. Gazipaşa’nın katkısıyla Büyükşehiri de aldık. Bunlar çok büyük başarılar. Bu başarıda en büyük katkı sizlerindir. Sizlerin büyük gayretleridir” dedi.

SORUNLARI RAPORA DÖNÜŞTÜRECEĞİZ

Antalya’nın 19 ilçesini ziyaret edeceğini söyleyen Budak, bu ziyaretlerde kanaat önderleri, sivil toplum örgütleri ve ilçe örgütleriyle yaptıkları görüşmeleri rapor haline getireceğini kaydetti. Milletvekili Budak, “Doğu ilçelerini ziyarete Gazipaşa’dan başladım. Bütün kanaat önderleriyle konuşacağım. Sıkıntıları, talepleri, sürdürülebilir olması için yapılması gerekenleri görüşeceğim. Sizden beklentim benim bu yönde. Antalya’nın kalkınma modelleriyle ilgili çok sağlıklı bir rapor çıkartacağız. Bu çıkartılan raporlarda Antalya’da olması gereken, Antalya’nın tüm ilçelerinde olması gereken, yapılması gereken yatırımlar, vatandaşa dokunan projeler nelerdir bunların tespitini yapacağız. Bu raporu başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek’e sunup, talep ve sorunları takip edeceğiz. İlgili ilçe belediye başkanlarına bu raporları vereceğiz, onlarla tekrar üzerinden geçeceğiz. Üçüncüsü de Sayın Genel Başkanımıza ve yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılarıyla da bu raporları paylaşacağız” diye konuştu.

YILMAZ'A 'HAYIRLI OLSUN' ZİYARETİ

Milletvekili Budak, daha sonra partililerin sorun ve sıkıntılarını dinleyip taleplerini not aldı. Alınan notlar hazırlanacak rapora eklenecek. CHP Milletvekili Budak, parti binasındaki toplantıdan sonra, Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Başkan Yılmaz’ı seçim başarısından dolayı tebrik eden milletvekili Budak, ilçede yapılacak turizm yatırımları hakkında bilgi aldı. Sahil bölgesine Green Park’ın 3 bin 500 oda 14 bin yataklı otel yapmak istediğini söyleyen Başkan Yılmaz, Ilıca Köyü’ne yapılacak termal tesisinde proje çalışmalarının başlayacağını söyledi.

MUHTARLAR SORUNLARINI ANLATTI

CHP İlçe Örgütü tarafından hazırlanan program dahilinde Milletvekili Budak, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Milletvekili Budak, “Muhtarlardan asıl beklenti, mahallesinde yaşayanların refah düzeyini arttırabilecek talepleri iletebilecekleri yerlere iletip, getirmenin yollarına bakması gerekir. Muhtarlık icraat makamı değil, talep makamıdır. Taleplerini yerine getirmek için mahallenin gücünü kullanıp, o güçle mahallesine hizmet getirmektir. Gittiğim yerlerde muhtarlarla görüşüp, onlar adına yapabilecek bir şey varsa gerekli yerlere iletmeye çalışıyoruz. Antalya’da büyükşehir dahil olmak üzere 8 belediyeyi CHP, 2’sini de İYİ Parti ittifakı aldı. Antalya’da 10 ilçe belediyesi ve 1 büyükşehir belediyemiz var. Belediye başkanımız geçmişten de dostum olan Mehmet Ali Yılmaz, son derece konusuna hakim, devlet terbiyesi, kültürü almış liyakatli bir arkadaşımız. Sorunları en az sizin kadar biliyor. Bu ateşten gömleği talep etmesi de takdire şayan” dedi.

Daha sonra muhtarlar tek tek kendilerini tanıtarak, mahallelerinin eksik ve sorunlarını dile getirdi.  Mahalle muhtarları; Zeytinada'da yaşanan tarımsal sulama sorunu, Güneyköy Mahallesi'nin tarihi vedoğal güzelliklerinin turizme kazandırılması, Sugözü grup yolunun bir an önce genişletilmesi ve iyileştirilmesi gibi kritik konularda Milletvekili Çetin Osman Budak'tan çözüm sözü aldı.

ZİYARETLER GÜN BOYU DEVAM ETTİ

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, muhtarlarla gerçekleştirdiği toplantının ardından kooperatif ve oda başkanlarını da ziyaret etti. Milletvekili Budak ve beraberindekilerin ilk durağı ise Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanlığı oldu. Kooperatif Başkanı Mustafa Şahin ile S.S.Gazipaşa Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Hasan Tuncel ve yönetim kurulu üyeleri Milletvekili Budak'ı kapıda karşıladı. Esnaf sorunlarının konuşulduğu toplantıda Milletvekili Çetin Osman Budak, çekilen kredilerin geri ödenmesi noktasında esnaftan dönüş sağlamak için piyasanın düzelmesi gerektiğine dikkat çekti. Kooperatif Başkanı Mustafa Şahin ise, son getirilen düzenlemeler ile esnafın yaşadığı sorunlara dikkat çekti. Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Hasan Tuncel ise, şoför esnafının istek ve taleplerini dile getirdi. Milletvekili Budak, ardından sırasıyla Ziraat Odası Başkanlığı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı, Sanayi Kooperatifi Başkanlığı ziyaretleri gerçekleştirdi. Son olarak parti binasında belediye meclis üyeleri ve CHP yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Milletvekili Budak, ilçenin sorunları ile seçim stratejilerini masaya yatırdı.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş