Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali YILMAZ,  göreve geldiği günden bu yana yaptıkları çalışmaları anlatan bir video yayınladı.
1 Nisan günü yapılan Gazipaşa Belediyesi meclis toplantısında, belediye meclisine yapılan  çalışmaların sunumu beğeniyle karşılandı. Sunulan videoda,  çalışmaların anlatımından önce Başkan Yılmaz’ın konuşması yer aldı. 
“Değerli Gazipaşalılar,
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün meclis kararı ile kendi adını verdiği Gazipaşa’mız için, göreve geldiğimiz 2019 yılından bu yana aynı kararlılık, istek ve heyecanla, sizlerle el ele vererek en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bu süreçte dünyayı da etkileyen COVID-19 salgınını ve sel felaketlerini hep birlikte yaşadık. Bu zorlu mücadelede, insan odaklı sosyal belediyecilik idealimizi hep ayakta tuttuk. Bu bilinçle, değişmekte ve gelişmekte olan İlçemizde doğaya ve insana saygılı, sürdürülebilir, sosyal ve demokratik bir kent kültürü oluşturmak üzere büyük bir kararlılıkla çalışıyoruz.” diyen Başkan YILMAZ, yaşanılan Covid-19 salgınıyla mücadele ederken, sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını kararlılıkla sürdürmeye devam etiklerini vurguladı.

 “Öncelikli hedefimiz, belediyemizin mali disiplinini sağlamak oldu.”

“Bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalarda öncelikli hedefimiz, belediyemizin mali disiplinini sağlamak oldu. Bu dönemden itibaren de sağlıklı bir bütçeyle;
• İlçemizde yeni istihdam alanları yaratabilecek,
• Gençlerimize ve çocuklarımıza sağlıklı bir eğitim ve sosyal hayat sunabilecek,
• Kadın emeğine destek olacak,
• Daha fazla yeşil alan ve parklar yaratacak,
• Toplumsal refaha katkı sağlayabilecek
 
Projelerimizle sizlere daha yaşanabilir, modern ve aydınlık bir Gazipaşa sunmayı hedefliyoruz.” İfadesini kullanan Başkan YILMAZ, göreve geldiği zamandan bu yana belediyenin mali disiplinini sağlamak üzerine çalışmalar yaptıklarından ve önümüzdeki süreçte de Gazipaşa için planladıkları proje konularından bahsetti. 

 “BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ” diyerek çıktığımız bu yolda, hesap verilebilirlik ve şeffaflık prensibimizin de bir gereği olarak, bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmaları ve projelerimizi sizlerle paylaşmak istedik” sözlerinin ardından, sunum içerisinde çalışmalara yer verildi.

“Doğru olanı yaptık “

Konuşmanın ardından gösterilen sunumda iki yıl içerisinde yapılan çalışmalardan  bahsedildi. Sunulan çalışmalar beğeniyle karşılanırken “Doğru olanı yaptık. Göreve geldiğimiz günden bu yana Esnafımıza 50.000.000,00 TL ödeme yaptık.”  başlığı oldukça dikkat çekti.

Türkiye’de Bir İlk “Tropikal Park”

Yapılan çalışmaları anlatan sunumda  temeli atılan önemli  bir projeden de bahsedildi. “ Türkiye’de bir ilk “ Tropikal Park" Hacı Musa Çayı çevre düzenlemesi projesi kapsamında, içerisinde tropikal meyve ağaçları, yürüyüş yolları, parklar, bisiklet yolu, spor alanları ve dinlenme bölümlerinin bulunacağı ‘Tropikal Park’ projemizin çalışmalarına başladık. “ şeklinde ifade edilen proje beğeniyle karşılandı.

“Önümüzdeki süreçte de mutlu, huzurlu ve daha yeşil bir Gazipaşa için elimizden geleni yapmaya devam edeceğimize söz veriyoruz.”
Yol , cadde ve asfalt çalışmaları, tarım ve tohuma yönelik çalışmalar, kadınların gelişimi için yapılan faaliyetler, hayvanların korunmasına yönelik geliştirilen tutumlar, Covid-19’la mücadele, sahil projelerinin hayata geçirilmesi, okullar ve camiler için iyileştirme çalışmaları, sosyal yardım  ve destek, eğitime olan yatırım ve daha birçok konuda yapılan işlerden bahsedilen çalışmayı, sosyal medya hesaplarından da paylaşan  Başkan Mehmet Ali YILMAZ, sunumun sonunda “Önümüzdeki süreçte de mutlu, huzurlu ve daha yeşil bir Gazipaşa için elimizden geleni yapmaya devam edeceğimize söz veriyoruz. Sağlıklı ve güzel günlerde görüşmek dileğiyle.” mesajını verdi.
Sunum sonrasında, beğenilen çalışmanın katalog haline getirildiği ve Gazipaşa halkına dağıtılacağı  bilgisi verildi.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 
    

 

Paylaş