Gazipaşa Belediyesi, ilçenin dört bir yanında alt ve üstyapı çalışmalarını sürdürüyor. Gazipaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, parke ve asfalt yol çalışmalarına devam ederken diğer yandan da kırsal mahallelerde, parke veya asfalt tutmayan zorlu yollara beton döküyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, en son Sugözü Mahallesi’nde mobil beton santrali kurumuyla, Şahinler ve Sugözü Mahallesi’nde beton yol dökme çalışmalarını tamamlamıştı. Belediye ekipleri, şu anda ise çalışmalarını Çamlıca Mahallesi Kaman Mevkii’nde sürdürüyor. 

BETON YOL ÇALIŞMALARI ÇAMLICA’ DA DEVAM EDİYOR

Gazipaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bir süre önce Sugözü Mahallesi’nde mobil beton santrali kurup, beton yol çalışmalarını başlatmıştı. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince kısa zamanda toplamda 4 kilometre civarında beton yol yapıldı. 
Kısa bir süre önce Çamlıca Mahallesi’nde başlayan çalışmalarla merkez ve piknik mevkiinde onarılamayan, parke ve asfaltla kaplanamayan bölgelere belediye ekiplerince müdahale edilerek beton dökümü yapıldı. Son olarak Salı günü Kaman mevkiinde çalışmalara başlayan beton ekibi kısa bir süre içerisinde bölgedeki ulaşımı zorlu yollara beton döküp bölge halkının yaşamını kolaylaştırmayı hedefliyor.

BAŞKAN YILMAZ’DAN KAMAN’ A ZİYARET

Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ve Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Özkurt Çamlıca Mahallesi Kaman Mevkii’nde beton yol dökümüne başlayan ekipleri, dün öğlen saatlerinde ziyaret ederek, çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Yılmaz, aynı zamanda çalışmaların devam ettiği bölgedeki vatandaşları ziyaret edip, ailelerle sohbet etti. 
‘‘Bütün mahallelerimizdeki yolları mutlaka asfalt, parke ya da beton yapacağız.’’
Ziyaret sonrasında çalışmalarla ilgili konuşan Başkan Mehmet Ali Yılmaz, ‘‘Şu anda Gazipaşa’mızın güzel ve verimli mahallelerinden biri olan Çamlıca Mahallesi Kaman Mevkii’nde bulunuyoruz. Beton yol çalışması yapıyoruz. Bütün mahallelerimizin yol sorununu sırayla çözmeye çalışıyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın ulaşımını bir an önce kolaylaştırmak. Bu hizmeti bütün mahallelerimize götürmek istiyoruz. Bütün mahallelerimizdeki yolları mutlaka asfalt, parke ya da beton yapacağız. Ulaşımı çok önemsiyoruz. Söz verdiğimiz gibi çalışmalarımızı tamamlayacağız. Bizlere destek olan herkese teşekkür ederim.’’ sözleriyle, çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

 ‘’80 YILLIK YOL SORUNUMUZ ÇÖZÜLÜYOR’’

Mahalleye gelen Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ve Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Özkurt’u karşılayan Çamlıca Mahalle Muhtarı AYDIN ŞAHİNKAYA,  ‘‘Yaklaşık seksen yıldır yol problemi olan mahallemizde beton yol çalışmalarımız Sayın Gazipaşa Belediye Başkanımız Mehmet Ali YILMAZ’ın desteğiyle hızla devam ediyor. Başkanımız her konuda yanımızda. Yollarımızın yapılması için büyük bir emek harcayan sevgili Başkanımız Mehmet Ali Yılmaz ve ekibine mahallem ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum. Halkımız şimdiden çok mutlu. Bize bu hizmeti veren, emeği geçen herkesten Allah razı olsun.’’ dedi.

ÇAMLICA MAHALLESİ’NDEKİ BETON ÇALIŞMALARI EN KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Gazipaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri, Çamlıca Mahallesi’ndeki çalışmalardan sonra, Karatepe, Ilıca ve Yeniköy gibi program dâhilindeki birçok mahallede, beton yol çalışması yapılacağının bilgisini verdi.

 

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 
 
 
   

 

Paylaş