Koru Mahallesi’nde Doğal Havuzların bulunduğu koru sahilinde bir tane Caretta Caretta ölü bulundu.
Gazipaşa’da Koru Mahallesi Doğal Havuzların bulunduğu koru sahilinde, Pazar günü sabah saatlerinde bir tane Caretta Caretta ölü bulundu. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine giden Gazipaşa Belediyesi Veteriner Hekimi Sinem POLAT, Caretta Carettanın öldüğünü tespit etti. Ölüm sebebi belli olmayan Caretta Carettanın boğazına bir şey takıldığı için öldüğünden şüpheleniliyor.
‘‘Vatandaşlarımızın duyarlı olmasını istiyoruz.’’
Koru Mahallesi, Koru sahilindeki taşlık bölgede Caretta Caretta olduğunu gören duyarlı vatandaşlar, Gazipaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine ihbarda bulundu. Gazipaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve Gazipaşa Belediyesi Veteriner Hekimi Sinem POLAT’ın olay yerine gelmesiyle, Caretta Carettanın öldüğü tespit edildi. Henüz ölüm sebebi belli olmayan caretta carettayla ilgili bilgi veren veteriner hekim Sinem Polat, ‘‘ Karaya vuran Caretta Carettanın maalesef öldüğünü tespit ettik. Henüz ölüm sebebi belli değil. Fakat genellikle, kesici balık tutma malzemelerini ya da poşetleri yutmaları, balık ağlarına takılmaları gibi sebeplerden ölüyorlar. Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmalarını çevreye ve denize zararlı atıkları bırakmamalarını rica ediyoruz. Caretta Carettalar ilçemizin önemli bir simgesi. Onları hep birlikte korumalı ve onların yaşamlarına saygılı olmalıyız. Duyarlı oldukları için şimdiden bütün vatandaşlarımıza teşekkür ederiz ifadesini kullandı.
Koru Mahallesi Doğal Havuzların bulunduğu Koru sahilinde ölü olarak bulunan Caretta Caretta, Tabiat ve Doğa Varlıkları Koruma Genel Müdürlüğü’nün incelemesi sonucunda, uygun bir bölgeye gömülecek

.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 
    

 

Paylaş