Gazipaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri,  şiddetli yağışın etkili olduğu ilçe genelinde yaşanan sorunlara anında müdahale etti. Yağışların etkisiyle yaşanan su baskınlarına ve heyelan nedeniyle kapanan yollara hızlı bir şekilde müdahale eden ekipler, yollarda mahsur kalan vatandaşların da yardımına koştu.
Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan aşırı yağış uyarısı ile Cuma günü itibarıyla önlemlerini alan Gazipaşa Belediyesi ekipleri,  aşırı yağışlarda vatandaşların mağduriyetini en aza indirmek için tüm birimleri ile mücadele verdi. Halk Masası aracılığıyla vatandaşlardan gelen talepleri anında değerlendiren Gazipaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri heyelandan kaynaklı kapanan yollara anında müdahale etti.
Hafta sonu yoğun yağışın etkisiyle Sugözü, Çığlık, Çörüş, Kızıl Güney, Cumhuriyet, Yeşilyurt, Karatepe, Ilıca, Çimenbağ, Gökçesaray ve Üçkonak mahallelerinde heyelandan kaynaklı yollar kapandı. Gazipaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri trafiğe kapanan yolları hızlı bir şekilde açarak heyelan bölgelerinde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı güvenlik önlemleri aldı.

Muhtardan Teşekkür

Yoğun yağışların etkisiyle Sugözü grup yolunda da heyelan yaşandı. Birçok kırsal mahallenin ulaşımını etkileyen yolun kapandığını belediye ekiplerine bilgi veren Sugözü Mahalle Muhtarı Hayri Karabulut " Birkaç gündür yağan yağmurdan dolayı mahallemizde heyelan gerçekleşti. Yollarımız kapandı. Yolun kapandığını belediye ekiplerimize bildirdik ve hızlı bir şekilde yolumuzu açtılar. Çok şükür can kaybı gibi bir durum oluşmadı. Hızlı bir şekilde müdahale ederek yolumuzu açan Gazipaşa Belediyesi personeline, Belediye Başkan Yardımcımız Serkan Özkurt’a ve her zaman yanımızda olan Belediye Başkanımız Mehmet Ali Yılmaz’a çok teşekkür ediyorum.’’ dedi.

“Vatandaşımızın içi rahat olsun belediye ekiplerimiz 7/24 görevinin başında.”

Gazipaşa Belediyesi ekiplerinin gece gündüz vatandaşların hizmetinde olduğunu belirten Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, " İlçemizde birkaç gündür şiddetli yağışlar var. Yağışlardan kaynaklı su baskını ve heyecan gibi durumlar yaşanabiliyor. Tüm ekiplerimiz ve araçlarımız ile birlikte sahadayız. Ekiplerimiz vatandaşlarımızın mağdur olmaması için özveriyle çalışıyor. Heyelandan kaynaklı kapanan yolları hızlı bir şekilde trafiğe açıyoruz. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun belediye ekiplerimiz 7/24 görevinin başında. Emeği geçen mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş