Gazipaşa’nın ilk 5 yıldızlı otelini yapmayı hedefleyen The Green Park Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Adil Üstündağ, ilçeye gelerek Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ı ziyaret etti. Adil Üstündağ, beraberinde şirketinin mimarı Yaşar Vitaş ve Gazipaşa’daki işlerini takip eden Hasan Özgenç ile birlikte gerçekleştirdiği ziyaret sonrası, Belediye Başkanı Yılmaz’la birlikte basın toplantısı düzenledi.

BAŞKAN YILMAZ: GAZİPAŞA’YA NİTELİKLİ TURİZM GELSİN
Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz yaptığı açıklamada ” Biz limandan başlayarak Kızılin’e kadar olan otellerin 18 uygulamasını yapıyoruz zaten. Oradaki mülk sahipleri ile de görüşüyoruz. Herkesin rızası olsun istiyoruz. Sanırım önümüzdeki hafta bu çalışmalar bitmiş olur. Sonra yasal süreç başlıyor. Bir-iki aya kadar bu süreç de bitmiş olur diye düşünüyorum. Bir aksilik çıkmazsa 2020 yılında, inşaat ruhsatını vermiş oluruz. Daha sonra proje başlayacak. Ben 6 aylık belediye başkanıyım. Ama 6 ayda bu hale ben getirmedim. Benden önceki başkan arkadaşların da hakkını yemeyelim. Çünkü onların da katkıları var ki son noktaya gelinmiş. O da bize nasip oldu. Şu anda 18 uygulama aşamasına geldik. Bundan önce orman problemleri, kıyı problemleri çözülmüş. Bana kısmet oldu son kısım.  Biz de son noktayı inşallah koyarız. Şu an bu proje, Gazipaşa turizminin lokomotifi olacak gibi görünüyor. Ben, Gazipaşa turizmi nitelikli olsun istiyorum. Nasıl başlarsa, öyle gidecek. Green Park projesine güveniyorum, inanıyorum. Bizim için şans olacağını düşünüyorum. Bu proje güzel olursa, sonrakiler de güzel olur. Aksi halde Gazipaşa en ucuz yer, parası olmayanların gittiği yer konumuna gelirse bize yaramaz” dedi.

2 BİN GENCE İSTİHDAM SAĞLAYACAĞIZ
Geçmiş dönem belediye başkanları Cem Burak Özgenç ve Adil Çelik’e de bugüne kadar yaptıkları çalışmalar için teşekkür eden Adil Üstündağ, “Mehmet Ali Yılmaz başkanımızla otelimizi yapacağız. Artık Gazipaşa’nın gençleri, bizim çocuklarımız ilçe dışında başka yerlere çalışmak için gitmeyecek. Kışın bin, yazın 2 bin kişi çalıştıracağız. Gazipaşa halkı da kazanacak. Eti, patlıcanı, domatesi, biberi, sütü, çekirdeksiz narı, balı, muzu da buradan alacağız. Yaptıklarım yapacaklarımın garantisidir. Diğer otellerime bakın.  Yaz kış çalışıyorlar. Yöreyi çok iyi biliyorum. 57 senedir buraya gidip geliyorum. Heyecanlıyım bu oteli yapmak istiyorum. Bu ilçeye benim katkım olur inşallah. Allah razı olsun derseniz memnun olurum. Gazipaşa’yı o kadar çok seviyorum ki, beni mezara da siz koyacaksınız.” Diyerek, turizm tesisinin 12 ay boyunca ilçeye ekonomik ve sosyal anlamda ciddi bir katkı sağlayacağını belirtti.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 

 

Paylaş