GAZİPAŞA Belediyesi, 18 uygulaması biten mahallelerdeki kapalı bulunan imar yollarını açıyor. Bu kapsamda, start Pazarcı Mahallesi’nden verildi. Gazipaşa Belediyesi, dün saat 08.30’da Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın basın açıklamasının ardından, Pazarcı’da 18 uygulaması kesinleşen bölgelerde kapalı bulunan imar yollarını hizmete açmak için çalışma başlattı. Gazipaşa Belediyesi tarafından Ay Işığı Düğün Salonu önünden start alan çalışmalara, Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Muratpaşa ve Konyaaltı Belediyesi iş makineleri ve kamyonlardan oluşan araç filosu ile destek verdi. Pazarcı mahallesinde, toplam 7 kilometre uzunluğunda imar yolu açılacak.

AY IŞIĞI’NDAN START VERİLDİ
Gazipaşa’yı daha güzel ve modern bir görünüme kavuşturmak için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “Pazarcı Mahallesinde şu anda bulunduğumuz noktanın çevresindeki sitelerin tamamında ciddi bir yağmur suyu problemi yaşanıyordu. Yaklaşan kış mevsimi öncesi buraya 750 metre uzunluğunda yağmur suyu hattı döşeyerek sorunu çözdük. Şimdi burada tamamlanan 18 uygulamasının ardından imarda kapalı gözüken yolları açmaya başlıyoruz. Çalışmanın startını buradan veriyoruz. Belediyemiz Fen İşleri ekiplerine, Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Muratpaşa ve Konyaaltı Belediyesi de iş makineleri ve kamyonlardan oluşan araç filosuyla destek veriyor. Pazarcı mahallesinde 18 uygulamasının tescil edildiği bölgelerde üst tesis engeli olmayan noktalarda imar yolları açılacak. İmar alanlarındaki park alanlarının alt yapı çalışmaları yapılacak. Hacımusa çayı kenarındaki 25 metrelik imar yolu ile ilgili Sarısu köprüsünden üniversiteye kadar alanda başlayarak kazı dolgu hafriyat işlerine başlıyoruz.

YAĞMUR SUYU SORUNUNU ÇÖZDÜK
Gazipaşa anaokulu önünde ASAT tarafından alt yapı çalışmaları tamamlanan bölgede parke çalışmalarına başladık. İmar yolları açılırken Gazipaşa Anaokulu arkası ve Zeliha Tuncer İmam Hatip Lisesi arkasındaki 2 noktada menfez çalışması ekiplerimiz tarafından yapılacaktır. Bilindiği üzere Pazarcı Mahallesi Balkan Sitesi civarında bulunan Ay ışığı düğün salonun olduğu mevkide Fen işleri müdürlüğümüz ekipleri tarafından 750 metre yağmur suyu hattını tamamladık. Yıllardır süre gelen bu bölgedeki binalarının yağmur suyu problemini kış gelmeden çözdük. Gazipaşa anaokulunu yanında parke çalışmalarının tamamlanmasından sonra fen işleri müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz, yağmur suyu hattı döşediğimiz Balkan caddesi 7 Bilim Kolejinin olduğu bölgede parke çalışmalarına hızla başlayacaktır. Yine Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Evon otel karşısındaki sokakta 250 metre yağmur suyu hattı yapılmış olup, o bölgede de parke çalışmalarına başlıyoruz.

MAHALLE HALKINDAN DESTEK BEKLİYORUZ
Yeni açacağımız İmar yollarında alt yapı kuruluşları tarafından yapılacak olan çalışmaları takiben Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından asfalt ve parke çalışmaları devam edecektir. İlçemizin en önemli ve en kalabalık mahallerinden biri olan Pazarcı mahallesinde ki bu çalışmalar kentleşme adına belediyemiz için büyük bir önem arz etmektedir. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde bitirmek için diğer mahallemizdeki ekiplerimizi geçici süre ile Pazarcı mahallemize kaydırdık. Buradaki çalışmalarımız tamamlanmasının ardından diğer mahallelerde kalan işlerimize devam edilecektir. Pazarcı mahallesi sakinlerinden beklentimiz imar yollarının açılmasında ve diğer çalışmalarımızda belediye ekiplerimize gerekli desteğin sağlanması ve yardımcı olunmasıdır. Çünkü 18 uygulaması tamamlanmasına rağmen hala kısım kısım işgaller devam etmektedir. İşgal edilen alanların kamu eline teslim edilmesini vatandaşlarımızdan rica ediyor, anlayış bekliyoruz. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediye Başkanımız Sayın Semih Esen, Muratpaşa Belediye Başkanımız Sayın Ümit Uysal’a araç desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Ayrıca çalışma yapan belediye ekiplerimize kolaylıklar diliyorum” dedi.

İŞTE DESTEK İÇİN GELEN ARAÇ FİLOLARI
Konyaaltı Belediyesi’nden Görevlendirme Yapılan Araçlar: 1 Adet Damperli Kamyon-1 Çöp Kamyonu. Muratpaşa Belediyesi Görevlendirme Yapılan Araçlar: 1 Adet Lastikli Ekskavatör–1 damperli kamyon. Antalya Büyükşehir Belediyesi Görevlendirme Yapılan Araçlar: 1 Adet Lastikli Ekskavatör-2 Adet Tır. Gazipaşa Belediyesi’nden Görevli Araçlar: 3 Adet Greyder –2 Adet Silindir –6 Adet Damperli Kamyon–6 Adet Beko Loder Kepçe–2 Adet Arazöz Araç-1 Adet Çöp Taksi-1 Adet Çöp Kamyonu- 1 Adet Yer Süpürme Aracı. Görevlendirme yapılan araçlar 2 hafta çalışacak.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 

 

 
 

 

Paylaş