Gazipaşa Belediyesi, koronavirüse yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına mama desteği verdi.

Gazipaşa Belediyesi veteriner işleri birimi, koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan önlemlerin ardından yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına mama desteği verdi. Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Belediye Veteriner Hekimi Sinem Polat’tan sokak hayvanları hakkında bilgi aldı. Başkan Yılmaz kuş, kedi ve köpekler için ilçede bulunan parklara mama bıraktı.

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI 
Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın talimatlarıyla, ilçenin belirli noktalarına mama bırakılarak hayvanlara yiyecek yardımı yapıldı. Gazipaşa Belediyesi ekipleri düzenli aralıklarla parklara bıraktığı mamalarla çok sayıda hayvanın soğuk ve açlık nedeniyle zarar görmesinin önüne geçiyor.
 

“BİR KAP SU VE MAMA BIRAKIN” 
Başkan Yılmaz, "Koronavirüs nedeniyle ilçemizde alınan tedbirler nedeniyle artık insanlar park ve bahçelere çıkamadığından, sokak hayvanlarının yiyecek bulma ihtimali de giderek zayıfladı. Koronavirüs ile mücadele çalışmalarımıza ilçemiz genelinde yoğunluk versek de sokak hayvanlarımıza ayrı önem göstermekteyiz. Park ve bahçelerimize ekiplerimiz tarafından düzenli aralıklarla mama ve su bırakmaya devam ediyoruz. Bu süre zarfında vatandaşlarımızdan isteğimiz, evlerinde kalmalarına devam etmeleri evlerinin önlerine bir kap su ve mama bırakmalarını rica ediyoruz." dedi.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 
  
 
 
   

 

Paylaş