GAZİPAŞA Belediyesi yaklaşan kış mevsimi öncesi hazırlıklarına devam ediyor. Gazipaşa’da bir yandan asfalt çalışmalarına devam eden belediye ekipleri, diğer yandan altyapı ve üst yapı çalışmalarını sürdürüyor. Gazipaşa’nın sorunsuz bir kış geçirmesi için kolları sıvayan Gazipaşa Belediyesi, gerekli tedbirleri alıyor.  İlçede altyapı sorunu olan bölgelerde çalışma yapan belediye ekipleri,  yağmur suyu baskınlarının önüne geçmeyi hedefliyor. Derelerde de temizlik çalışması yapan belediye ekipleri, kimi yerlerde de menfezleri yenileyerek sel baskınlarına karşı önlem alıyor.

Gazipaşa Belediyesi tarafından Ulu Hendek Deresi üzerine yeni bir köprünün yapımına başlandı. Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, dün çalışmaları yerinde inceledi.  Gazipaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinden bilgi alan Başkan Yılmaz, “Ulu Hendek Deresindeki su taşkınlarının önüne geçmek için yeni bir köprü çalışmasına başladık. Sanayiciler Kooperatifi yanındaki köprü çalışmamızı yerinde inceledik. Bölge halkımıza hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

Pazarcı Mahallesi Muhtarı Mehmet Tuncel de, Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ve Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine teşekkür etti. Muhtar Tuncel, “Geçtiğimiz yıl yaşanan sel felaketinde Ulu Hendek Deresi üzerindeki köprünün yeterli olmadığını gördük. Dere suyu tutamadı ve taşkınlar meydana geldi. Bunun için belediye ekiplerimiz, su taşkınlarının önüne geçebilmek için köprü çalışması yapıyor. Gazipaşa Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Ali Yılmaz ve Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine şahsım ve mahalle sakinlerim adına teşekkür ederim” dedi.

 

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 

 

 
 

 

Paylaş