GAZİPAŞA Belediyesi, üretime katkıda bulunmak amacıyla Cimbiti yaylasındaki belediyeye ait boş araziye nohut ve mercimek ekti. Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, vatandaşlara ‘Hiçbir yer boş kalmasın, her yeri ekelim’ çağrısı yaptı. Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Ali Toker, Belediye Meclis Üyeleri Ali İhsan Yılmaz ve Onur Demir, Cimbiti yaylasına giderek nohut ve mercimek ekti. Gazipaşa Belediyesi, ekilen araziden 10 ton nohut ve 2-3 ton mercimek hasadı yapmayı hedefliyor.

NOHUT VE MERCİMEK EKİLDİ
Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, belediyeye ait boş arazilere nohut ve mercimek ekmek için yaylada olduklarını söyledi.  Cimbiti nohudunun lezzetli ve herkes tarafından bilindiğini belirten Başkan Yılmaz, “Yaylalarımızda belediyemizin yerleri bulunmaktadır. Bizde hem belediyemizin yerlerine sahip çıkalım hem üretime katkıda bulunalım hem de Cimbiti nohudunu tanıtalım istedik. Bu nedenle belediye olarak nohut ekimi yapıyoruz. Bu seneki hedefimiz 10 ton nohut hasadı yapmak. Belediye olarak sadece nohut ekmiyoruz. Aynı zamanda mercimek de ekiyoruz. Mercimekte de 2-3 ton hasat yapmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki yıllarda bu miktarı arttırmak istiyoruz” dedi.

“ÖRNEK OLMAK İSTİYORUZ”
Vatandaşlara boş arazilerinizi ekin çağrısı yapan Belediye Başkanı Yılmaz, “Bütün vatandaşlarımız kendilerine ait yerleri eksinler. Boş yer kalmasın. Bu kadar güzel nohut olan yaylalarımızda, vatandaşlarımızın tapulu yerleri var. Hiçbir yer boş kalmasın nohut ekilsin, mercimek ekilsin istiyoruz. İnşallah Gazipaşa’mıza örnek oluruz. Vatandaşlarımız bizi bizzat takip eder, onlarda kendi yerlerine sahip olur ve eker. Bütün amacımız nohudumuzu, mercimeğimizi tanıtmak. Organik bir ürün.  Örnek olmak istiyoruz, üretim yapmak istiyoruz, üreten bir belediye olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 

 

 
 

 

Paylaş