Gazipaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Atatürk Parkı içerisinde bulunan 300 metrekarelik gölet alanında temizlik çalışması başlattı. 1,5 metre derinliği olan yapay gölet, içerisinde yaşayan balıkları koruyarak kontrollü bir şekilde boşaltıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler gölet tabanındaki mebran malzemeyi fırça ve tazyikli su ile temizledi. 

Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Atatürk Parkı içerisinde bulunan yapay göletimiz, durgun olduğu için zamanla kirleniyor. Göletimiz, dibinde oluşan tortular ve taşlardan temizlenerek, sağlıklı ve temiz hale gelecek.  Ekiplerimiz, gölet içindeki balıkları da,  zarar görmemeleri için varillere topladı.  Gölet temizliği tamamlandıktan sonra balıklar ve ördekler temiz gölet ile buluşacak. Detaylı temizlik çalışmanın ardından yapay gölet, önümüzdeki günlerde yeniden halkımızın hizmetine açılacak. Yapılan çalışmaların halkımıza hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ayrıca, yapılan temizlik çalışmalarının park alanı içerisindeki sinek oluşumunu da engelleyeceğini ve Gazipaşa halkına görsel bir güzellik sunacağını ifade etti.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 

 

Paylaş