Gazipaşa Belediyesi, 8-9 Haziran tarihlerinde farklı oturumlarda düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek adaylar için ücretsiz toplu ulaşım hizmeti verecek.
8 Haziran Cumartesi ve 9 Haziran Pazar günü Alanya’da düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na özel araçlarıyla gitme durumu olmayan öğrenciler için Gazipaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, sınav yerlerine ücretsiz toplu ulaşım hizmeti verecek. Sınavların gerçekleştirileceği günün sabahında Gazipaşa Belediyesi önünden kalkacak araçlar, özel araçlarıyla sınava gitme durumu olmayan öğrencileri sınava gireceği okullara bırakacak. 
“YÜKSEK ÖĞRETİM SINAVINA KATILACAK TÜM GENÇLERİMİZE BAŞARILAR DİLİYORUM”
Başta öğrenciler olmak üzere, üniversite hayali kurup YKS’ye girecek tüm adaylara başarılar dileyen Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, eğitim konusunda gençlere her zaman destek vermeye devam edeceklerini vurguladı. Başkan Yılmaz, “Geleceğimizin teminatı gençlerimizin yanında yer almayı ve her fırsatta onları desteklemeyi sürdürüyoruz. Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) yapılacağı 8-9 Haziran tarihlerinde Alanya’da sınava girecek ve özel aracı ile seyahat imkânı bulunmayan öğrencilerimizin her yıl olduğu gibi bu yıl da ulaşım sorunu yaşamamaları için sınav yerlerine ücretsiz ulaşım desteği sağlıyoruz. Alanya’da yapılacak YKS için belediyemizden ücretsiz ulaşım desteği almak isteyen tüm öğrencilerimiz, 5 Haziran Çarşamba günü mesai bitimine kadar Halk Masa birimimizin 0242 572 10 13 dahili 120 iletişim numarasına mesai saatleri içerisinde başvuruda bulunabilirler. Gelecekleri için önemli bir maraton olan Yükseköğretim Kurumları Sınavına katılacak tüm gençlerimize başarılar diliyorum.” dedi
SON BAŞVURU 5 HAZİRAN’DA
Hem 8 hem de 9 Haziran günü sabah 07.00’da belediye hizmet binası önünden YKS için hareket edecek araçlar, sınav bitiminde de öğrencilere geri dönüş hizmeti verecek. Alanya’da YKS’ye girecek Gazipaşalı öğrenciler, 5 Haziran Çarşamba günü mesai bitimine kadar Halk Masa birimine başvurarak ücretsiz ulaşım desteğinden yararlanabilecek. Ulaşım desteği için 0242 572 10 13 – 120 numaralı telefondan da bilgi alınabilecek.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru


 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş