Gazipaşa Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yıldönümünü coşkuyla kutlayacak. Gazipaşa Belediyesi tarafından hazırlanan kutlama programı yayınlandı. Gazipaşa Belediyesi 30 Ağustos 1922’de kazanılan büyük zaferin 101. Yıldönümünü Fener Alayı yürüyüşü ve Manuş Baba Konseri ile kutlayacak.
30 AĞUSTOS’TA MANUŞ BABA KONSERİ
Gazipaşa Belediyesi tarafından Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenecek kutlama programı 30 Ağustos Salı günü Fener Alayı ile başlayacak. Denizyolu Ahmet Tuncer İlköğretim Okulu önünde saat 19.30’da başlayacak yürüyüş,  Selinus Sahili’nde bulunan Gazipaşa Belediyesi Halk Büfe’de sona erecek. Saat 20.00’de yerel müzik grubu konserleriyle sürecek kutlama programı, saat 21.00’de ise Halk Büfe önünde Manuş Baba konseri ile devam edecek.
BAŞKAN YILMAZ, ZAFER BAYRAMI KUTLAMALARINA TÜM HALKI DAVET ETTİ
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın önemini vurgulayan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, tüm Gazipaşalıları 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına davet etti. Başkan Yılmaz, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan başlattığı bağımsızlık mücadelesi, vatan topraklarının her köşesine yayıldı ve bundan tam 101 yıl önce 30 Ağustos’ta muhteşem bir zafer kazanıldı. Milletimizin tüm imkânsızlıklara rağmen gösterdiği sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılan bu büyük zafer bizim için çok önemli! Bizler bu büyük zaferin arkasından kurulan Türkiye Cumhuriyeti’mizi, her zaman yaşatmaya ve ülkemizi aydınlık bir geleceğe taşımaya devam edeceğiz. Bağımsızlık mücadelemizin başkahramanları Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman askerlerimizi; rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 101. Yılında, hep birlikte Fener Alayı etkinliği ve Manuş Baba konserinde buluşalım. Bu büyük zaferi coşkuyla kutlayalım.” dedi.

 

Etkinlik - Kutlama - Duyuru


 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş