Gazipaşa Belediyesi Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında birçok etkinlik düzenledi. Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri Gazipaşa Belediyesi tarafından bu yıl “Hareketli bir haftaya hazır mısın Gazipaşa?” sloganıyla gerçekleşti.
Egzoz salımına ve hareketsiz yaşama karşı farkındalık yaratmak için Gazipaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, çok sayıda etkinlik yaptı. 16 Eylül Cuma günü Cumhuriyet İlkokulu önünden başlayıp, Gazipaşa Belediyesi Halk Büfede sona eren bisiklet sürme etkinliğine vatandaşın katılımı ve ilgisi oldukça yoğun oldu. Gazipaşa Belediyesi sağlıklı yaşamın önemi belirtmek için 17 Eylül Cumartesi günü sabah erken saatlerde Halk Büfede spor hocası eşliğinde sabah sporu düzenlerken, 18 Eylül Pazar sabahı Topsekisi-Sumak yolunda “Ataların izinde doğa ve göç yolu” yürüyüşü düzenledi.  Kalabalık bir grup ile yaklaşık 8 kilometre doğa yürüyüşü yapıldı. 
Hafta boyunca etkinliklerini devam ettiren Gazipaşa Belediyesi ekipleri, kapanışı 19 Eylül Pazartesi günü akşamüzeri Gazipaşa Kalesine çıkıp, gün batımını seyretmekle sonlandırdı. Kaleye çıkan vatandaşlar, daha yeşil bir Gazipaşa için Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından hazırlanan ağaç tohumlarını uygun yerlere ekti. Yapılan etkinliklere katılımın yoğunluğundan mutlu olduklarını dile getiren Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “  Her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında, kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik etmek amacıyla Avrupa Hareketlilik Haftası’nı kutluyoruz. Doğayı korumak adına egzoz salımının azalmasını, sağlıklı bireyler için hareketli bir yaşamı her zaman destekliyoruz. Avrupa Hareketlilik Haftasının önemini belirten etkinlikleri her yıl artırarak devam ettireceğiz. Bütün etkinliklerimize vatandaşlarımızın katılımı ve ilgisi çok fazlaydı. Bizleri yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.” dedi. 
Gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak, doğayı korumak, hava kirliliğini önlemek ve sağlıklı bireyler için Avrupa Hareketlilik Haftasını kutlayan Gazipaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, etkinliklerini vatandaşların çok sayıda katılımı ile tamamladı.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru


 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş