Belediye Başkanı Yılmaz, basın mensuplarıyla bir araya gelerek 2 yüz günlük görev süresinde yaptığı çalışmaları değerlendirdi.

GAZİPAŞA Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Selinus Sahili’nde bulunan Halk Büfe’de ilçemizde görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yaptığı basın toplantısında 2 yüz günlük görev süresinde ilçeye kazandırdığı hizmetleri anlatan Yılmaz, şehir merkezi, kırsal mahalleler ve Gazipaşa yaylalarında yaptığı çalışmaları anlattı. Gazipaşa Belediyesi’nde mali disiplini sağladıklarının altını çizen Yılmaz, belediyenin 6 ayda yaklaşık 17 buçuk milyon lira gelir elde ettiğini vurguladı. 6 aylık sürede 20 KOMBİ dosyası kapattıklarını söyleyen Başkan Yılmaz, “21 KOMBİ dosyası için 811 bin 539 TL 57 kuruş ödeme yapılmış olup, bu dosyalardan 20 tanesi kapanmıştır. Yine emekli ve işten çıkarılan işçiler için yapılan ödeme yaklaşık 800 yüz bin liraya yaklaştı. Göreve geldiğimizde Gazipaşa Belediyesi’ne iş yapan birçok esnafın alacaklarını alamadığını gördük. Esnaflarımızı rahatlatmak için planlı bir şekilde ödeme yaptık. Sadece ilçemiz esnafları değil, Gazipaşa’ya asfalt döken, belediyenin işini alan şirketlere toplamda 12 milyon 709 bin 377 lira ödeme yaparak, esnaflarımızı rahatlatmaya çalıştık” dedi.

22 BİN 580 METREKARE PARKE ÇALIŞMASI YAPILADI

Gazipaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün ilçe yaptığı ve yapmakta olduğu çalışmaları basın mensupları aracılığı ile kamuoyuyla paylaşan Yılmaz, “İstiklal Mahallesi Fahri Leylek Caddesine bağlanan ara sokaklarda beton parke taşı yol kaplamalarında 5 bin 000 metrekare 8’lik parke taşı, bin metrekare 6'lık parke taşı imalatı yapılmıştır. İstiklal Mahallesi’nde, Gazi Mahallesi Öz Sokak’ta, Aydın Mahallesi Gökçein Caddesi ve 14. ve 16. Sokaklarda, Yakacık Mahallesi’nde,  Pazarcı Mahallesi’nin çeşitli sokaklarında, Cumhuriyet Mahallesi hastane yolunda, beton parke taşı kaldırım kaplamalarında 500m² 6'lik parke taşı imalatı yapılmıştır. Koru Mahallesi Selinus Kalesi yolun hummalı bir şekilde parke çalışmamız oldu. Yaptığımız bu çalışmalarla Toplam 22 bin 580 metrekare parke çalışması yaptık” ifadelerini kullandı.

287 METREKÜP BETON YOL ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Asfalt dökülmesi zor ve asfalt tutmayan bazı yollarda beton yol çalışması gerçekleştirildiğini dile getiren Başkan Yılmaz, “Koru, Ekmel, Kahyalar, Cumhuriyet, Çobanlar, Hasdere mahallelerine 287 metreküp beton yol çalışması gerçekleştirerek, asfalt dökülmesi zor ve asfalt tutmayan yollarımızda beton yol çalışması yapıldı. Ayrıca, Kırahmetler Mahallesinde 2 kilometre, Muzkent Mahallesinde 4 kilometre olmak üzere toplamda 6 kilometre stablize yol çalışması yapıldı” diye konuştu. Başkan Yılmaz,  Beyobası-Aydıncık, Ekmel-Hasdere, Beyrebucak Mahallesi Arımuz-Salman arasında toplam 7 buçuk kilometre sıcak asfalt çalışması yapıldığını ifade etti.

17 BUÇUK KİLOMETRE SATHİ ASFALT DÖKÜLDÜ

6 ayılık süre zarfında Gazipaşa Belediyesi’nin 7 mahallede 17 buçuk kilometre sathi asfalt çalışması gerçekleştirdiğini dile getiren Yılmaz, “Zeytinada Mahallesi’ne 3,  Kırahmetler Mahallesi’ne 2, Muzkent Mahallesi’ne 4 buçuk, Güney Mahallesi’ne 3, Gökçesaray Mahallesi’ne 3 buçuk, sathi yol kaplaması yapılmıştır. Yakacık Mahallesi’ne 5 yüz metre,  Macar Mahallesi’ne 1 kilimetre olmak üzere 7 mahallemize toplamda 17 buçuk kilometre sathi asfalt döküldü” diye konuştu.

100 KİLOMETRELİK YAYLA YOLU ÇALIŞMASI

Gazipaşa halkının yaylaya çok düşkün olduğunu dile getiren Başkan Yılmaz, “Yaylalara göç eden vatandaşlarımızı mağdur etmemek için ciddi çalışmalar yaptık. Göreve geldiğimiz ilk günlerde vatandaşlarımız bizden yayla yolları için talepte bulundu. Yayla yollarında toplam 100 km yol iyileştirme çalışması yaptık. Çobanlar Mahallemizde 613 metrekarelik çok amaçlı salon yapımı tamamlandı. Çalıpınar Mahallesi yol iyileştirme çalışmaları kapsamında 50 adet, Zeytinada Mahallesi yol iyileştirme çalışmaları kapsamında 40 adet, Doğanca Mahallesi yol iyileştirme çalışmaları kapsamında 40 adet, Kızılgüney Mahallesi yol iyileştirme çalışmaları kapsamında 185 adet toplamda ise bu mahallelerimize 350 adet 400’lük beton büz döşendi” dedi.

BÜZ ÇALIŞMALARI

Belediye İşhanı içerisinde bulunan Belediye Kültür Merkezi ve muhtarlar derneğinin çatı izolasyonunun yapıldığını dile getiren Yılmaz, “Bunların yanında; Pazarcı Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi 2. Sokakta 250 Metre yağmursuyu deşarj hattı çalışması yapıldı. Karaçukur, Yeniköy, Ilıca mahallelerinde yol iyileştirme çalışması gerçekleştirdik. Karalar, Muzkent, Doğanca, Kızılgüney, Hasdere, Yeşilyurt, Beyrebucak, Yeniköy, Macar, Yakacık, Çobanlar, Sarıağaç, Pazarcı ve Koru Mahallelerine toplam 448 adet 800’lük büz, 173 adet 1000'lik büz döşendi. Kırahmetler, Kahyalar, Karalar, Karaçukur, Muzkent, Macar, Bakılar, Beyobası, Çalıpınar, Yenigüney, Küçüklü, Doğanca, Kızılgüney, Beyrebucak, Yeniköy, Koru,  Çobanlar ve Ekmel mahallelerine ise toplam 867 adet 400’lük büz döşeyerek, altyapı çalışmalarına büyük önem verdik.

DEVAM EDEN İŞLER

Gazipaşa Belediyesi’nin çalışmalarına devam ettiğini ve halka hizmet götürmek için belediye personelinin gece gündüz çalıştığını ifade eden Gazipaşa belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “Belediye İşhanı içerisinde bulunan sendika lokalinin çatı izolasyonunun yapım işi sözleşmesi imzalandı malzeme tedariki yapılıyor. Bunun yanında, Belediye İşhanı dış cephe tamir ve boya işlemi için satın alma çalışmaları başladı. İşhanımızı daha güzel bir görüntüye kavuşturmak için gerekli adımları attık. Selinus Antik Kenti Tarihi Su Kemerleri restorasyon işi kapsamında konsolidasyon işlemleri devam etmekte. Yeni Mahalle Sümbül Sokak’ta beton parke taşı yol yapımına başlandı. Uluhendek Deresi ıslah çalışmaları kapsamında kazısı yapılan kısımlara taş duvar imalatı yapılması planlanmakta. Uluhendek Deresi, Hacımusa Çayı ve Kışlabucağı Caddesi kenarından geçen derenin temizliğinin bir kısmı tamamlanmış, bitkisel toprak temizliği yapılması için ilgili kurumlarla görüşülmüş makina temini sağlanmıştır. Çalışmaların akabinde Uluhendek Deresi Projesine devam edeceğiz. Yenigüney Mahallesi yol iyileştirme çalışması yapılmaktadır. Yine Pazarcı Mahallesi Hacımusa Çayı Yolu - Balkan Caddesi arasına 600 metre yağmursuyu deşarj hattı döşüyoruz. Esentepe Mahallesi yol iyileştirme çalışması devam ediyor” diye konuştu.

7/24 TEMİZLİK

Gazipaşa Belediyesi’ne bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü personelinin ilçenin dört bir yanında çalışmalarına devam ettiğini dile getiren Yılmaz, temiz bir Gazipaşa için titizlikle çalıştıklarını vurguladı. Temizlik konusuna büyük önem verdiklerini söyleyen Yılmaz, ekiplerin 7/24 ilçe sınırları içinde çalışma yaptığını vurguladı.

İMAR ÇALIŞMALARI

Gazipaşa Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında birçok mahallede imar planı yapıldığını belirten Yılmaz, “İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüz çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamında Pazarcı, Koru, Kahyalar, Güneyköy, Ekmel, Ilıca, İstiklal, Yeşilyurt, Çobanlar, Macar ve Muzkent mahallelerini yakından ilgilendiren çalışmalar yapıldı ve yapılmaya devam ediyor” şeklinde konuştu.

KÜLTÜR VE SOSYAL FAALİYATLER

Belediyeye bağlı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından birçok organizasyona imza atıldığına dikkat çeken Başkan Yılmaz, Müdürlüğün; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, 7. Gazipaşa Lamos Arena Karakucak Başpehlivanlık Güreşleri, yaz okulları, Gazipaşa Belediyesi’nin19. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nde stant açması, 2. Toroslar Günnercik Yayla Şenliği, Gazipaşa Tropikal Meyve Hasat Şenliği, 30 Ağustos Zafer etkinlikleri (Halk Büfede Naz Günay konseri düzenlendi), 10. Çekirdeksiz Nar ve Tropikal Meyve Festivali gibi birçok etkinlikte öneli rol aldığını ifade etti.

 Öte yandan başkan Yılmaz, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Gazipaşa Belediye Kültür Merkezi’nin 200 günde, 68 adet toplantı, tiyatro ve benzeri gibi etkinliklere ev sahipliği yaptığını hatırlattı.

“HALKIMIZIN GÜVENİNİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ”

200 günlük görev süresinde ilçeye birçok hizmet kazandırdıklarını vurgulayan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “Biz Gazipaşa’da vatandaşlarımızın mutlu bir şekilde yaşamaları için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Halkımızın bize güvendiğini biliyorum. Yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarla halkımızın güvenini boşa çıkarmayacağız” şeklinde konuştu.

 

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 

 

Paylaş