GAZİPAŞA Belediyesi’nde halkın; talep, öneri, şikayet ve beklentilerini doğrudan Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’a iletebilmesi amacıyla her Cuma düzenlenen ‘Halk Günü’ uygulaması devam ediyor. Dün gerçekleşen Halk Günü’ne Gazipaşa halkı yine yoğun ilgi gösterdi. Halk Günü için vatandaşlar, sabah saatlerinden itibaren Gazipaşa Belediyesi’ne geldi. Belediye personeli tarafından karşılanan tüm vatandaşlar, gruplar halinde makam odasında ağırlanarak, sırasıyla Başkan Mehmet Ali Yılmaz ile görüştü. Belediye Başkanı Yılmaz, yakından ilgilendiği vatandaşların sorunlarını dinledi. Tüm istek, öneri, şikayet ve talepleri tek tek not alan Yılmaz, yardımcı olabileceği konular ile ilgili birim amirlerine sorunun çözümü için talimat verdi. Başkan Yılmaz, göreve geldiği günden bu yana düzenlenen ‘Halk Günü’ ile vatandaşlarla olan bağlarını daha da güçlendirmek istediklerini belirtti.

VATANDAŞLARI TEK TEK DİNLİYOR
Katılımcı ve şeffaf belediyecilik anlayışları gereği Halk Günü’nü önemsediklerini ifade eden Başkan Yılmaz, "Gazipaşalı hemşerilerimize her zaman elimizi uzatacağız. Vatandaşımıza kapılarımızı her zaman sonuna kadar açıyoruz. Halk Günü toplantılarıyla vatandaşlarımız sorunların ilk elden iletme imkanı buluyor. Diğer günlerde de gelen herkesle imkanlarım dahilinde zaten görüşüyorum. Halk Günü’nde de vatandaşlarımızla bir araya gelip onlarla fikir alışverişi yapıyoruz. Taleplerini dinliyor, sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Gülen bir yüz görmek, sorunları çözmek bizleri mutlu ediyor. Sosyal Belediyecilik prensibimizle, halkımızın istek ve taleplerini planlı bir şekilde çözebilmek için çalışıyoruz. Güler yüzlü ve insan odaklı belediyecilik anlayışımız gereği, her vatandaşımız başkana ve yönetim birimlerine doğrudan ulaşabilsin istiyoruz. Belediyemizin girişinden en üst kademeye kadar her birimde temel ilkemiz Gazipaşa’da yaşayanların memnun etmek" dedi. Belediye Başkanı Yılmaz ayrıca, vatandaşların, Whatsapp ihbar hattından da, istek, talep ve şikayetlerini kolayca ulaştırabileceklerini de sözlerine ekledi.

HALK UYGULAMADAN MEMNUN
Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’a, istek ve sıkıntılarını direkt anlatma imkanı yakalayan vatandaşlar ise uygulama dolayısıyla memnuniyetlerini dile getirdi. Vatandaşlar, “Her geldiğimizde belediye başkanımızın kendisiyle yüz yüze görüşerek taleplerimizi iletebiliyoruz. Sorunlarımızı, taleplerimizi ve isteklerimizi direkt olarak aktarabildiğimiz bu uygulama dolayısıyla kendisine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 

 

 
 

 

Paylaş