Hayvanları koruma ve hayvan sevgisi bilincini oluşturmak için vatandaşlara yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyen Gazipaşa Belediyesi Veteriner İşleri Birimi, sokakta yaralı halde bulunan hayvanların bakım ve tedavilerini uygulamaya devam ediyor.

Sokaktaki birçok yaralı hayvanın bakım ve tedavilerini üstlenen Gazipaşa Belediyesi Veteriner Hizmet Birimi,  hayvan dostlarımızın açık yara, enfeksiyon ve hafif kanama gibi dahili tedavisi yapıyor. Hem hafta içi hem de hafta sonu mesai gözetmeksizin sokak hayvanlarına yardım hizmetini sürdüren Gazipaşa Belediyesi Veteriner İşleri Birimi ekipleri, müşahede edilmesi gerektiği durumlarda da hayvanları, barınakta misafir ediyor. 27 Mart Pazar Günü, saat 17.00 civarında,  Anamur yolu istikametinde ilerleyen bir araç sahibinin çarpıp kaçması sonucunda yaralanan bir köpek, Belediye Veteriner İşleri Birimi’ne ulaştırdı. Kazayı gören Mehmet Tülü isimli vatandaşın köpeği Belediye Veterinerlik Hizmet Binası’na ulaştırması sonucu, yaralı hayvana ilk müdahale gerçekleştirildi. Belediye Veteriner Hekimi Sinem Polat tarafından tedavisi uygulanan yaralı köpeğin kolunda kırık olduğu tespit edildi. Eski sağlığına kavuşabilmesi için kırık kolu alçı içine alınan yaralı köpeğin,  uygulanan tedaviye karşı olumlu yanıt verdiği bilgisi alındı. Son durumu daha iyi olduğu bilinen yaralı köpeğe ‘‘Tütü’’ ismi verildi.

BELEDİYE VETERİNERLİĞİMİZ TÜTÜ’YE CAN OLDU

Yaralı olarak getirilen köpeğin tedavisini gerçekleştiren Belediye Veteriner Hekimi Sinem Polat, ‘‘Veteriner İşleri Birimi’miz aracılığıyla, sokakta yaralı durumda olan birçok hayvan dostumuzun bakım ve tedavilerini üstlenerek, onlara can oluyoruz. Pazar Günü uğradığı trafik kazası sonucu yaralanan dostumuza ilk müdahalesini yaptım ve kolunda kırık tespit ettim. Eski sağlığına yeniden kavuşabilmesi için sevimli dostumuzun kırık kolunu alçı içine aldık. Uyguladığımız tedaviye olumlu yanıt veren, Tütü ismini verdiğimiz dostumuzun genel durumu bugün çok daha iyi. Sevimli dostlarımızı çok seviyor, bakım ve tedavilerini yapmayı özenle sürdürüyoruz.’’ sözleriyle ifadesini belirtti.

Gazipaşa Belediyesi’nin Sokak hayvanlarına yardım eli uzatmak için oluşturduğu Veteriner İşleri Birimi sokaktaki kimsesiz hayvanlara can olmaya devam ediyor. Hızlı bir şekilde çalışan Veteriner İşleri Birimi, son bir yıl içinde sağlık sorunu yaşayan birçok sokak hayvanı iyileştirilirken, sokak hayvanlarının veteriner gözetiminde sağlıklarına kavuşmaları için çalışmalarını 7/24 sürdürüyor.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru


 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş