GAZİPAŞA BELEDİYESİ, OTİZMLİ ÇOCUKLARI AĞIRLADI
Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü öncesinde, ilçedeki otizmli özel gereksinimli çocuklar ve ailelerine Gazipaşa Belediyesi Halk Büfede bir farkındalık etkinliği düzenledi. 
İlçede düzenlediği farkındalık etkinlikleriyle sık sık gündeme gelen Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla, 1 Nisan Cuma günü saat 09.30’da Gazipaşa Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Gazipaşa Avukat Kemal Akça Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören otizmli çocuklarla bir araya geldi. Otizm Farkındalık etkinliğine ev sahipliği yapan Başkan Yılmaz, çocuklarla beraber gökyüzüne dilek balonları uçurarak,  onların mutluluğunu paylaştı. Farkındalık etkinliğine Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın eşi Şerife Yılmaz da katıldı. Otizmli bireylerin müzik ve dans alanında kabiliyetlerini göstermeleri için Halk Büfede eğlenceli,  güzel bir ortam hazırlandı. Otizmli çocuklar için düzenlenen etkinlikte Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, animasyon oyun ekibinin hazırlamış olduğu müzikli oyun gösterisinde çocuklarla birlikte eğlenceli dakikalar geçirdi. Müzikli oyunun ardından Gazipaşa Belediyesi Bitki üretim tesisinde hep birlikte çiçek ekimi yapıldı. Başkan Yılmaz, okul yöneticilerinden eksik ve ihtiyaçlarıyla ilgili bilgiler almayı ihmal etmedi ve Gazipaşa Belediyesi’nin her koşulda yanlarında olduğunu ve desteklerini esirgemeyeceklerini vurguladı.

‘’2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü öncesinde düzenlediğimiz bu etkinliğin tüm otizmli bireylerimizin topluma kazandırılması ve daha çok desteklenmesini konusunda toplumsal anlayış getirmesini temenni ediyorum.’’

Otizmli bireylere farkındalık davetinde bir konuşma gerçekleştiren Başkan Yılmaz, ‘‘Sevgili çocuklarımız, değerli ailelerimiz, öğretmenlerimiz herkese günaydın, hoş geldiniz. Baharımızın en güzel renkleri olan çocuklarımızla daha güzel bir dünya için bugün mavinin en güzel tonuna sahip deniz kenarında bir aradayız. Böyle güzel bir günde böyle güzel ve özel çocuklarımızla bir arada olmaktan çok mutluyuz.2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü öncesinde düzenlediğimiz bu etkinliğin tüm otizmli bireylerimizin topluma kazandırılması ve daha çok desteklenmesini konusunda toplumsal anlayış getirmesini temenni ediyorum. Bu tarz farkındalık etkinlikleri, çocuklarımızın sevgi dolu enerjilerini yaşamlarımızda hissetmemiz ve yeteneklerini sergilemeleri açısından bizler için çok kıymetli. Onların daha iyi şartlarda eğitim görmeleri, daha iyi bir yaşam sürmeleri ve sosyal hayatta daha aktif olmaları için elimizden gelen her türlü imkânı kullanacağımızdan hiçbir endişeniz olmasın. Gerek okullarımızın gerekse çocuklarımızın ihtiyacı olduğunda Gazipaşa Belediyesi yanınızdadır. Bugün çocuklarımızla,  dilek balonlarımızı gökyüzünün en derin maviliklerine uçurup, Bitki Üretim Tesisimizde rengârenk çiçekleri toprağa birlikte ekeceğiz. İyi ki geldiniz iyi ki varsınız diyorum. Sizlere çocuklarınızla birlikte mutlu, sağlık ve umut dolu bir gelecek diliyorum. ’’  ifadesiyle bugünün önemi hakkında düşüncelerini katılımcılarla paylaştı.

BAŞKAN YILMAZ’A FARKINDALIK TEŞEKKÜRÜ

Gazipaşa Özel Eğitim Okulu ile Gazipaşa Avukat Kemal Akça Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim veren öğretmenler, konuşmalarında Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’dan otizmli çocuklara düzenlenen özel bir etkinlik için davet almalarının gururunu yaşadıklarını vurguladılar. Özel gereksinimli çocuklarla sabırla ve şefkatle ilgilenen öğretmen ve aileler, farkındalık alanında yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekleyen ve kendilerini bu etkinliğe nazikçe davet edip ağırlayan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’a teşekkürlerini ilettiler.

 

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş