Gazipaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Esentepe Mahallesi Zafer Caddesi 10. Sokakta parke yol çalışmasına başladı.
Şehrin her noktasında yol düzenleme, asfalt ve parke yollar yapan Gazipaşa belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri geçtiğimiz günlerde Çobanlar Mahallesi’nde okul ve caminin bulunduğu tozlu yolu parkeyle buluşturmuştu. Çobanlar Mahallesindeki çalışmalar tamamlanır tamamlanmaz Esentepe Mahallesi’ndeki parke yol çalışması hız kazandı. Esentepe Mahallesi Zafer Caddesi 10. Sokakta geçtiğimiz aylarda Devlet Su İşleri tarafından Gazipaşa Ovası Sulama Projesi kapsamında hat çalışması yapılmıştı. Yapılan hat çalışması sonucunda bozulan parkeli yolun alt yapı ve yağmur suyu drenajı problemlerini çözen Gazipaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Salı günü sabah saatlerinde parke yol çalışmalarına başladı. Toplamda 3712 m2 parke yol kazandırılacak olan yol, mahalle sakinlerinin ulaşımını rahatlatacak.

“ Vatandaşlarımızın konforlu ulaşımı için çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz.”

Esentepe Mahallesi’nde devam eden parke yol çalışmasını yerinde inceleyen Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, mahalle sakinlerinin konforlu ulaşımı için hızlı bir şekilde çalışmanın tamamlanacağını kaydetti. Çalışmalarla ilgili konuşan Başkan Yılmaz, “ Zafer Caddesi 10. Sokakta ekiplerimiz tarafından yapılan yağmur suyu drenajı ve parke yol çalışmalarını yerinde inceledik. Çalışmalarımız tamamlandığında mahallemize 3712 m2 parke yol kazandıracağız. Sürekli büyüyen ve hızla kontrollü olarak göç alan bir ilçemiz var. Bu bilinçle çalışmalarımıza ara vermeden birçok farklı noktada aynı anda hizmet vermeye çalışıyoruz. Kendi öz sermayemizle kurduğumuz fabrikamızda ürettiğimiz taşlarla ilçemiz cadde ve sokaklarını inşa ediyoruz. Yapılan çalışmalar bir plan dâhilinde. Vatandaşlarımızın konforlu ulaşımı için çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz.”. İfadesini kullandı.

Gazipaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Esentepe Mahallesi’nde sürdürülen parke yol çalışmalarının kısa bir süre içerisinde tamamlanacağının bilgisini verdi.

 

Etkinlik - Kutlama - Duyuru


 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş