GAZİPAŞA Belediyesi tarafından ilçe genelinde başlatılan çalışmalar aralıksız devam ediyor. Belediye ekipleri bir taraftan yol açma, kaldırım ve cadde düzenleme çalışması yaparken bir yanda da parkların bakımını yapıyor. Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “Alt ve üst yapı çalışmalarımız planlanan program kapsamında devam ediyor. Kendi tespitlerimiz ile vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda, ekiplerimiz düzenli bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalarımız yaz-kış demeden aralıksız devam edecek” dedi.

SÜMBÜL SOKAK GÜZELLEŞİYOR
Gazipaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Yeni Mahalle Sümbül Sokakta 3 bin 100 metrekare kilitli parke taşı ve 2 bin 100 metrekare prizma kaldırım taşı döşemesi işine başladı. Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, dün sabah saatlerinde Sümbül sokaktaki çalışmaları yerinde inceledi. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Yılmaz, “Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz tarafından Yeni Mahalle Sümbül Sokakta parke yol ve kaldırım çalışması tüm hızıyla devam ediyor. Belediye şirketinde ürettiğimiz kırmızı ve gri 15x30 cm prizma taşları Sümbül Sokakta uyguluyoruz. Cadde ve kaldırımlarımız bundan sonra prizma taşlarla modern ve daha güzel görünüme kavuşacak. Sümbül sokakta parke yol çalışmalarını önümüzdeki günlerde tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine açacağız. Yapılan çalışmaların mahalle halkına ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

PARK VE BAHÇALERE BAKIM
Gazipaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, yeşil alanlar ile parklarda ağaç bakım, budama, çim biçme, yabani ot temizliği, park bakım ve revize çalışmalarına başladı. Peyzaj çalışmalarına önem veren belediye ekipleri, park ve bahçelerde yoğun bir çalışma yapıyor. Kötü görünüm gösteren otlar ekiplerce kesilerek güzel ve hoş bir görünüm sağlanıyor. Gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, parklardaki zararlı otları temizleme çalışmalarının yanı sıra görüntü kirliliğine neden olan yapılarda ise temizleme çalışması yapıyor. Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, dün saat 11.00’de Pazarcı mahallesi Emiş Özdemir Parkında yapılan çalışmaları inceledi. Amaçlarının halkın ortak kullanımına açık tüm alanları temiz, sağlıklı ve bakımlı hale getirmek olduğunu belirten Belediye Başkanı Yılmaz, “Vatandaşlarımızın ortak kullanım alanı olan ilçemizdeki bütün parklar bakıma alındı. Parklarda bulunan ağaçların budama ve bakım çalışmaları hızla devam etmektedir. Çalışmalar kapsamında ilçemizde elden geçirmediğimiz park kalmayacaktır. Çalışmalarımız yaz-kış aralıksız devam edecektir.” dedi.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 

 

 
 

 

Paylaş