Gazipaşa Belediyesi peyzaj çalışmalarında kullanacağı çiçek ve bitkileri kendisi üretecek. Bitkilerin üretileceği seranın yapımına başlandı.

GAZİPAŞA Belediyesi peyzaj çalışmalarında kullanacağı çiçek ve bitkilere artık para vermeyecek. Belediye, çalışmalarda kullanacağı çiçek ve bitkileri Sarısu Çayı kenarında kuracağı serada üretecek. Seranın yapımına başlayan Gazipaşa Belediyesi, çalışmaları en kısa sürede bitirip, bitkileri üretmeye başlayacak. Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kalaycı, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen sera çalışmalarını yerinde inceledi.

“DIŞA BAĞIMLILIĞI AZALTACAĞIZ”
Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Yılmaz, “İlçe genelinde vatandaşların nefes alabilecekleri yeşil alanlar yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gazipaşa Belediyesi olarak çiçek, ağaç ve çalı guruplarını kendimiz yetiştirmek için kolları sıvadık. Bu kapsamda Gazipaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri 5000 m2 alan üzerinde 1000 m2 kapalı sera yapımı için çalışmalarına başladı. Kurulacak olan serada çiçek, ağaç ve çalı grupları yetiştirerek bitki maliyetini düşürüp, dışa bağımlılığı azaltacağız. Çalışmaları en kısa sürede tamamlayacağız” dedi.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 

 

 
 

 

Paylaş