Gazipaşa Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, 2024 Yılı Emlak, Çevre Temizlik ve ilan Reklam vergilerinin ilk taksit ödemelerinin 31 Mayıs Cuma günü olduğunu hatırlattı.
Ev, arsa, iş yeri gibi milyonlarca gayrimenkul sahibinin ödemekle yükümlü olduğu emlak vergisi birinci taksit ödemelerinde son gün 31 Mayıs. Gazipaşa Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2024 yılına ilişkin Emlak Vergisi ve iş yerlerine ait İlan Reklam ve Çevre Temizlik Vergisi’nin 1. taksit ödeme süresinin, Mayıs ayının bitiminde sona ereceği belirtilerek vatandaşlar uyarıldı. Bu konuyla ilgili yapılan açıklamada, vatandaşların cezalı duruma düşmemeleri için 2024 yılına ilişkin Emlak Vergisi ve iş yerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi ödemelerini zamanında yapmaları çağrısında bulunuldu. Mükellefler, vergilerini Gazipaşa Belediyesi’nin www.gazipasa.bel.tr web sitesinde E-Belediye modülü ile internet üzerinden veya nakit ve kredi kartı ile Gazipaşa Belediyesi veznelerinden ödeyebilecek.
“Belediyemize borcu bulunan vatandaşlarımızın ödemelerini ihmal etmemelerini rica ederiz.”
Konu ile ilgili açıklama yapan Gazipaşa Belediye Başkan Yardımcısı Adem KAYA, “Türkiye sınırları içinde bulunan bina ve arsalar 1319 sayılı Kanun hükümlerine göre emlak vergisine tabi tutuluyor. Vergi senede iki eşit taksitte ödeniyor. Emlak vergisinin 1. taksiti Mayıs ayının sonuna kadar ödenmesi gerekiyor. Çevre temizlik vergisi de, belediyelerin sunduğu çevre temizlik hizmetleri için konut, işyeri ve diğer şekillerde kullanılan yapılardan alınıyor. Meskenlerin çevre temizlik vergisi su faturalarına yansıtılırken işyerlerinin vergisi de emlak vergisi gibi yılda iki eşit taksitle ödeniyor. Bu kapsamda işyeri ve diğer şekillerde kullanılan yapılar için belediyeye çevre temizlik vergisi ödemesi yapılması gerekiyor. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları ve cezalı duruma düşmemeleri için vergilerini 31 Mayıs 2024 Cuma günü mesai bitimine kadar ödemeleri gerekmektedir.  Vatandaşlarımız, vergilerini Belediyemiz veznelerine nakit ve kredi kartı ile ödeyebilecekleri gibi www.gazipasa.bel.tr sitemizin E Belediye modülü ile internet üzerinden de ödeme yapabilirler. Belediyemize borcu bulunan vatandaşlarımızın ödemelerini ihmal etmemelerini rica ederiz.” dedi.
Yılda iki dönem olarak taksitlendirilen Emlak Vergisi, ilan Reklam Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisinin ilk taksit ödeme süresi, Mayıs ayı sonu itibariyle sona erecek. Mükelleflerin tahakkuk eden vergileri taksit süreleri içinde ödemeleri, gecikme zamlarıyla karşılaşmamaları açısından önem taşıyor.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru


 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş