Gazipaşa'da bu yıl 21-22 Ekim tarihlerinde 10'uncusu gerçekleştirilecek Çekirdeksiz Nar ve Tropikal Meyve Festivali öncesi toplantı düzenlendi. Belediye Kültür Merkezi’nde dün saat 11.00’de düzenlenen toplantıya, Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Belediye Başkan Yardımcıları Durmuş Ali Toker, Ahmet Kalaycı ve Adem Kaya, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Tan Doğan, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nazan Durak Özçelik, Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik, Gazipaşa Fuar Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar katıldı. Festivalde her mahallenin yer almasını istediklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “Mahallesinde nar yada tropikal meyve üreten bütün arkadaşlardan katkı bekliyoruz. Muhtarlık olarak katılabileceğiniz gibi bireysel olarak da katılıp stant açabilirsiniz.  Kimler stant açmak istiyorsa Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Selçuk Özdemir’le irtibata geçip, isimlerini yazdırsın. Burada neler yapabiliriz konusunda sizlerin de görüşünü alalım istedik. Mümkün olduğunca Gazipaşa’ya yakışır festival olsun, her türlü ürünümüzü tanıtalım istiyoruz. İleride bu tanıtımların mutlaka faydasını göreceğiz. Mahallelerden gelmek isteyenlere yardımcı olalım. Onlarda katılsın, haberleri olsun. Her mahallemize duyuruyu yapalım. Sadece stant açarak festival yapalım istemiyorum, insanlarında katılımı olsun istiyorum. Derneklerden, odalarsan, sivil toplum kuruluşlarından da katkı bekliyoruz. Gazipaşa’nın tümünün sahiplendiği bir festival olsun istiyoruz” dedi.

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜYLE BAŞLAYACAK

Stant açmak, 'en güzel nar' yarışmasına katılmak isteyenlerin kendilerine ulaşması gerektiğini belirten Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Selçuk Özdemir de, “21 Ekim Pazartesi günü Cumhuriyet Meydanı’nda buluşacağız. Antalya Büyükşehir Belediyemizin bando ekibiyle kortej yürüyüşü yaparak festivalin yapılacağı Atatürk Parkı’na geleceğiz. Stant açmak isteyen arkadaşlarımız isimlerini bize yazdırabilirler" diye konuştu.

TERTİP KOMİTESİ OLUŞTURULDU

Toplantının sonunda festival hazırlığı için, Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Selçuk Özdemir, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kalaycı, Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Nazan Durak Özçelik, Kaymakamlık Yazıişleri Müdürü Tan Doğan, Tarım, Kültür ve Fuar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yıldız, Tropikal Meyve Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Başkanı Ali Yalçın, Esnaf Odası Başkanı Hasan Ali Sönmez, Esenpınar Muhtarı Sami Polat, Hal Derneği Müdürü, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi yönetim kurulu üyesi İbrahim Polat, Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Emrah Çiller'den oluşan bir tertip komitesi oluşturuldu.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 

 

Paylaş