Gazipaşa’da çözümün adresi Gazipaşa Belediyesi Halk Masası beş yıllık hizmet karnesiyle göz doldurdu. Birimin hizmet vermeye başladığı günden bu yana hemşehrileriyle aralarındaki en önemli köprülerden biri olduğunu belirten Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “Halk Masa’mızla tüm vatandaşlarımıza; eşit, nitelikli, hızlı, hesap verebilir ve memnuniyet odaklı kamu hizmeti vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.” diye konuştu.
 Gazipaşa’nın talep, şikayet ve beklentilerine hızlı yanıt vermek amacıyla hayata geçirilen Halk Masası son dört yılda olduğu gibi 2023’te de çözümün adresi olmaya devam etti. 2019 Nisan ayından bu yana vatandaşlar ile belediye arasında en güçlü köprü olan Halk Masası, başvuruların yüzde 99’unu çözüme kavuşturdu.
HALK MASA HIZLI ÇÖZÜMLER ÜRETMEYE 2023 YILINDA DA DEVAM ETTİ
Taleplerin yüz yüze, mail, sosyal medya, telefon, web sitesi ve whatsapp  üzerinden iletilebildiği Halk Masası’na vatandaşlar; evde sağlık ihtiyacından etkinliklerle ilgili bilgi almaya, yaralı sokak hayvanı ihbarından iş başvurularına, yardım taleplerinden yol taleplerine kadar geniş bir yelpazede başvuru gerçekleştirebiliyorlar. Bu çerçevede 2023 yılında en çok başvuru Veteriner İşleri, Sosyal Yardım ve Fen İşleri Müdürlüklerine yapıldı. Tüm başvurular için en çok tercih edilen kanallar ise web sitesi, telefon ve yüz yüze başvurular oldu. Birim, yapılan başvuruların yüzde 99’unu çözüme kavuşturarak önemli bir başarının daha altına imza attı.

HALK MASA, BEŞ YILDA GERÇEK ANLAMDA BİR KÖPRÜ OLDU
Gazipaşa Belediyesi Halk Masası, son beş yıllık karnesi ile de göz doldurdu. Gazipaşalıların müracaat için en çok tercih ettiği kanal telefon olurken, onu yüz yüze müracaatlar ve web sitesi izledi. Beş yıllık süreçte de en çok müracaatlar yine Sosyal Yardım, Fen İşleri Müdürlüğü ve Veterinerlik birimine yapıldı. Bu süre içinde yapılan müracaatların yüzde 99’unu çözüme kavuşturan birim, önemli bir başarı elde etti. 
BAŞKAN YILMAZ  “HEMŞEHRİLERİMİZİN SORUNLARI HIZLI ÇÖZÜLDÜKÇE BİZ DAHA ÇOK MUTLU OLUYORUZ ”
Birimin bugüne kadar yürüttüğü çalışmaları değerlendiren Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, 2019 yerel seçimlerinden bu yana tüm birimler gibi özveriyle çalışan Halk Masası’nın; hizmette hız ve kaliteyi maksimum düzeyde artırdığına işaret etti. Birimin bu özellikleriyle sorun ve taleplere hızlı çözümler üreterek vatandaşların memnuniyetini artırmanın yanında kendileri için de belediyecilik hizmetlerini kolaylaştırdığına vurgu yapan Başkan Yılmaz, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Halk Masa, hizmet süremiz boyunca vatandaşımızla aramızda kurduğumuz en önemli ve en güçlü köprü oldu. Bu birim sayesinde, hemşehrilerimizin taleplerini anında değerlendirebiliyor, sorunlar hakkında anında bilgi sahibi oluyor ve müdahale edebiliyoruz. Onların talep ve istekleri bizim için de bir pusula görevi görüyor, aldığımız başvurulara göre hizmetlerimizi şekillendiriyor ve ona göre bir yol haritası belirliyoruz. Vatandaşlarımızın her türlü talebini hızlı bir şekilde çözmeye çalışıyoruz. Halk Masa’mızla tüm vatandaşlarımıza; eşit, nitelikli, hızlı, hesap verebilir ve memnuniyet odaklı kamu hizmeti vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Müracaatlarıyla bizleri her türlü çözümün kapısı olarak gören hemşehrilerime ve sorunların çözümü için canla başla çalışan ekibime teşekkür ediyorum.” dedi.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru


 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş