Gazipaşa Belediyesi, yayla yollarında gerçekleştirdiği bakım ve onarım çalışmalarıyla bölge halkının yaşam kalitesini artırmaya devam ediyor.
Gazipaşa Belediyesi, yaz sezonunun başlamasıyla ilçeye bağlı yaylalarlarda yol genişletme, bakım ve onarım çalışmalarına hız verdi. Belediye ekipleri, yayla sezonunun açılmasıyla birlikte yayla yollarında ulaşımın daha konforlu sağlanmasını teminen bakım, onarım ve genişletme çalışması başlattı. Örcün, Çörüş Yaylası, Yarıca Akpınar, Sumak, Topsekisi, Çığlık, Dereözü ve Gökkuzluk yaylalarında çalışmalarını tamamlayan ekipler, Çakmak, Akarca, Kaynarca ve Günnercik Yaylaları istikametinde kış aylarında çeşitli nedenlerden dolayı hasar gören yolların yenilenmesini yapmaya devam ediyor. Yağış, heyelan ve göçük gibi doğal sebeplerle bozulan yollar, kepçe ile iş makineleri yardımıyla temizlenerek, yeniden düzenleniyor. Gazipaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, dar olan yollarda genişletme ve altyapı çalışmalarına ihtiyaç olan tüm yaylalarda devam edecek.
Yayla yollarında sürdürülen çalışmalarla ilgili konuşan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “Gazipaşa sadece deniz, kum ve güneşten ibaret değil. Bölgemizde birçok doğa harikası yaylalarımız var. Gazipaşa’mızın geleneksel kültürü olan yaylacılık bölgemizdeki insanlarımız için çok önemli. Vatandaşlarımızın yaylalarına ulaşımlarını sağladığı yolların her sene bakımlarını yapıyoruz. Halkımızın yaylalara daha kolay ve güvenli şekilde ulaşmasını sağlamak için çalışmalarımızı hızlandırdık. Tüm yaylalarımızda yol düzenleme çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru


 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş