Gazipaşa Belediyesi, her yıl 12-18 Aralık tarihlerinde kutlanan Yerli Malı Haftasını bu yıl ilçede hizmet veren Toptancı Halinde öğrenciler ile birlikte kutladı.
Ülkemizde 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan Yerli Malı Haftası için 13 Aralık Çarşamba günü saat 12.30’da Gazipaşa Toptancı Halinde Gazipaşa Belediyesi Hal Müdürlüğü tarafından bir etkinlik düzenlendi. İlkokul öğrencilerine yerli ürün kullanımı ve tasarrufun önemini anlatmak amacıyla düzenlenen etkinliğe; İlçe Kaymakamı Orhan Altun, Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, CHP İlçe Başkanı Fahri Oğuz, İyi Parti İlçe Başkanı Yunus Görgülü, STK Temsilcileri, Kurum Müdürleri, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Gazipaşa kültürüne özgü ürünlerin sergilendiği etkinlikte, yerli ürünlerden oluşan yiyecekler ikram edildi. Etkinlikte çocuklara yönelik eğlenceli aktiviteler de yapıldı. 
BAŞKAN YILMAZ, YERLİ MALI HAFTASINI KUTLADI
Türkiye’de üretilen yerli ürünlerin toplumun tüketim alışkanlıklarında önemli bir yere sahip olması gerektiğini ve bunun millî kalkınmada önemli olduğunu söyleyen Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “Bugün çocuklarımızla buluşup bilinçli tüketim farkındalığı oluşturmak istedik. İlçemizde ve ülkemizin her yerinde büyük emeklerle üretilen tüm ürünlerin bizler tarafından tüketimde tercih edilmesi, hem çiftçilerimize, hem üreticilerimize, hem de ülkemize büyük fayda sağlayacaktır. Tasarrufu ve sürdürülebilirliği hayat felsefemiz haline getirmeliyiz. Gazipaşa Belediyesi olarak biz de özellikle tarımsal anlamda yerli üretimin özendirilmesi, desteklenmesi ve artırılmasına büyük önem veriyoruz. Kentimizin pek çok değerinin yanı sıra aynı zamanda bir tarım kenti olduğunu biliyor, buradaki yerel ve Ata tohumlarımızı korumaya, geliştirmeye ve yaygınlaştırmaya özen gösteriyoruz. Ata tohumumuz Karakılçık Buğdayını ve Cimbiti nohutumuzu ekiyor, tohumlarımızı çiftçilerimizle paylaşıyoruz. Muzdan avokadoya kadar birçok tropikal meyveyi hem üretip hem de sergileyeceğimiz, aynı zamanda bir yaşam alanı olacak Tropikal Parkımızı inşa ediyoruz. Üretimin ve üreticimizin her zaman yanındayız. Hepimizin tutum, yatırım ve Yerli Malı haftasını kutluyorum.” dedi.
Gazipaşa Belediyesi Hal Müdürlüğü tarafından Gazipaşa Toptancı Halinde düzenlenen programa katılım sağlayan öğrencilere ikramlarda bulunuldu. Eğlenceli etkinliklerin düzenlendiği programda tutumlu olmanın ve yerli malı kullanmanın önemi vurgulandı.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru


 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş