GAZİPAŞA BELEDİYESPOR OYUNCUSU TOPRAK GÖZEL, TOFAŞ BASKETBOL TAKIMINA SEÇİLDİ
Gazipaşa Belediyespor Basketbol U14 takımının başarılı oyuncusu Toprak Gözel, Tofaş Basketbol Takımı tarafından keşfedilerek transfer sürecini tamamladı. Genç yetenek, yeni bir sayfa açmak üzere Tofaş Basketbol ailesine katıldı. Gazipaşa Belediyespor Basketbol U14 takımının gururu Toprak Gözel, yetenekleriyle Tofaş Basketbol Takımı tarafından fark edildi. Gazipaşa'nın genç basketbol yeteneği, Tofaş Basketbol ‘un altyapı ekibine katılarak kariyerine yeni bir sayfa açtı. 1974 yılında kurulmuş olup, Türk basketbol tarihinde önemli bir yere sahip olan Tofaş Basketbol Takımı, Türkiye Basketbol Ligi'nde üst sıralarda yer alarak Avrupa kupalarında da mücadele etme hakkı kazanan köklü kulüplerden biri olarak yerini koruyor.
GAZİPAŞA BELEDİYESPOR’UN GURURU TOPRAK GÖZEL, BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ALİ YILMAZ’I ZİYARET ETTİ
Gazipaşa Belediyespor Basketbol U14 takım oyuncusu Toprak Gözel'in Tofaş Basketbol takımına seçilmesi, Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ı sevindirdi. Belediye Başkanı, genç yeteneği ve takımı tebrik etmek amacıyla Toprak Gözel'i belediyede ağırladı. Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Toprak Gözel'in bu başarısından dolayı gururlandıklarını belirterek, "Toprak Gözel'in Tofaş Basketbol Takımı'na transfer olması, sporcu yetiştirme konusundaki başarımızın bir göstergesidir. Kendisine yeni takımında başarılar diliyorum. Gazipaşa adına gurur kaynağı olan Toprak'ın, Tofaş'ta da başarılı olacağına inanıyorum" dedi. Gazipaşa’dan parlayan genç yetenek için konuşmalarına cevap veren Başkan Yılmaz, ”Toprak, genç yaşına rağmen büyük bir yetenek ve azimle basketbolda önemli bir adım attı. Genç sporcumuz, sadece kendi yeteneğiyle değil, aynı zamanda Antrenörümüz Resul Kaya'nın önderliğindeki ekip çalışmasıyla da bu noktaya ulaştı. Kendisini ve Antrenörümüzü tebrik ediyor, yeni yolculuğunda başarılar diliyorum" dedi. Başkan Yılmaz, genç oyuncuya yeni görevinde başarılar dileyerek, "Seninle gurur duyuyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz. İlerleyen süreçte de seni desteklemeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.
GAZİPAŞA BELEDİYESPOR AİLESİ, DAHA BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATMAYI HEDEFLİYOR
Antrenör Resul Kaya, "Toprak Gözel, hem karakteri hem de oyun stiliyle dikkat çeken bir oyuncu. Onun Tofaş Basketbol Takımı'na seçilmiş olması, sporcu yetiştirme konusundaki başarımızın bir göstergesidir. Toprak ve diğer genç yeteneklerle birlikte Gazipaşa Belediyespor ailesi olarak büyük başarılara imza atmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.
Toprak Gözel ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Gazipaşa Belediyespor‘da geçirdiğim süre boyunca çok şey öğrendim. Başkanımız ile duygularımı paylaşma fırsatı bulmak benim için çok özel. Gazipaşa Belediyespor‘da kazandığım deneyimleri Tofaş'ta da değerlendirerek başarıya ulaşmak istiyorum. Bu destekle daha güçlü adımlar atacağıma inanıyorum. Antrenörümüz ve takım arkadaşlarım bana olan destekleriyle gelişimime katkıda bulundular. Tofaş Basketbol Takımı'na seçilmek benim için büyük bir onur. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek Gazipaşa'yı gururlandırmak istiyorum. Destekleri için Gazipaşa Belediye Başkanımız Mehmet Ali Yılmaz’a çok teşekkür ediyorum." Dedi.
Toprak Gözel'in Tofaş Basketboldaki yeni yolculuğu, hem Gazipaşa hem de Türk basketbolu için umut vaat eden bir gelişme olarak karşılandı. Gazipaşa Belediyespor ailesi, Toprak Gözel ve Antrenör Resul Kaya'ya başarılar dilerken, genç yeteneklerin desteklenmesi ve teşvik edilmesine vurgu yaptı.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru


 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş