Gazipaşa Belediyespor U10 Basketbol Takımı, hafta sonu oynadığı final maçında Alanya Güneşi Basketbol takımını 37-15 yenerek sezon şampiyonu oldu. 
Gazipaşa Belediyesi, spora ve sporcuya yaptığı yatırımların meyvelerini toplamaya devam ediyor. Potada şampiyonluk yarışı için mücadele eden Gazipaşa Belediyespor U-10 Basketbol Takımı, son maçında Alanya Güneşi Basketbol takımı ile karşılaştı. Gazi Spor Salonunda 20 Nisan Cumartesi günü saat 13.30’da oynanan final maçında rakibine karşı birinci periyottan dördüncü periyotun sonuna kadar üstün bir başarı sergileyen Belediyespor Basketbol takımı, final maçı sonunda 37-15’lik bir skorla rahat bir galibiyet kazandı. Galibiyet sonrasında Gazipaşa Belediyespor oyuncularına tribünlerinde desteklerini tezahüratlarla hissettiren taraftarlar, antrenör ve sporcuları ayakta alkışlarken, şampiyonluk kupasını kaldıran minik sporcular ise zafer sevinçlerini doyasıya yaşadılar.
ANTRENÖR KAYA’DAN BAŞKAN YILMAZ’A TEŞEKKÜR 
Gazipaşa Belediyespor Basketbol Takımı Antrenörü Hacı Resul Kaya, takımının final maçında üstün bir galibiyet performansı sergilemesinin ardından bir açıklama yaptı.  Antrenör Kaya, “Çocuklarımızın gösterdiği performans bizi gururlandırdı. U10 takımımızın şampiyonluğu, gelecek için umut verici bir adım oldu. Şampiyonluğu kazanmamız için rakibimizi 10 sayı farkla yenmemiz gerekiyordu. Çocuklarımız kusursuza yakın bir performans ortaya koyarak gerekli sayı farkını yakalayıp, şampiyonluğu kesinlikle hak ettiler. Sezon boyunca en iyi maçlarını oynadılar. Çocuklarımız maç oynadıkça performanslarında gelişim kat ediyorlar.  Bu başarı, emeklerimizin karşılığıdır. Bizlere bu imkânı sunan ve her zaman yanımızda olup desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Ali Yılmaz’a çok teşekkür ediyorum. Ayrıca çocuklarını güvenip bizlere emanet eden velilerimize de sonsuz teşekkür ediyorum. Bu galibiyet haberlerimiz önümüzdeki süreçte de devam edecek.” dedi.
BAŞKAN YILMAZ SPORCULARI TEBRİK ETTi
Şampiyon takımı tebrik eden Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “İlçemizin gururu olan minik sporcularımızı, saygıdeğer ailelerini, takımımızı yalnız bırakmayan taraftarlarımızı, antrenörümüzü ve spor birimimizi canı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Sporcularımızın her zaman yanındayız.” dedi.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru


 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş