GAZİPAŞA KAMUOYUNA DUYURULUR

Değerli Hemşehrilerim, İlçemizde yaklaşık 30 yıldır devam eden Kombi davası ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. 
Hepimizin bildiği üzere, 31.05.2022 tarihinde karara bağlanan bir dosyaya, süresinde itiraz ettiğimiz halde itirazımız süresinde yapılmadığı gerekçesiyle mahkeme tarafından dikkate alınmamıştı. Davanın karşı tarafın lehine sonuçlanmasının ardından, İstinaf Mahkemesine başvuruda bulunmuştuk. Davacı taraf ise istinaf sonucunu beklemeden belediyemize icra takibi başlatmıştı. 
24 Kasım 2022’de,  gelen avukatlar aracılığı ile belediyemize haciz işlemi uygulanmış, kamu hizmetine tahsislidir kararı olduğu halde araçlarımıza yakalama kararı koydurmuşlardı. Haciz olayının hemen ardından olayı gerçek yönüyle kamuoyuna aktarmıştık. 
O gün, Hiçbir mal varlığı bulunmayan bir davacıya, henüz davası kesinleşmemiş bir dosya için ödeme yapmanın risk taşıdığını söylemiştik. Dava kesinleşip davacının lehine sonuçlanır ise ödemeyi yapabilecek güçte olduğumuzu ve Gazipaşa’mızın çıkarlarını düşünerek hareket ettiğimizi belirtmiştik.
Bugün, İstinaf mahkemesinin dava ile ilgili aldığı karar elimize ulaştı. 
Mahkeme sonucuna göre; Konya 6. Asliye Mahkemesi’nin 31.05.2022 tarih ve 2020/74 Esas-2022/198 Karar sayılı kararının kaldırılmasına ve davanın reddine karar verildi.
Gazipaşa Belediyesi lehine verilen kararla, yaklaşık 17 Milyon TL’miz  Gazipaşa’mıza kaldı. Bu kararın Gazipaşa’mıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.
Daha önceki basın açıklamamızda “ Yılmıyoruz, yıpranmıyoruz, eğilip bükülmüyoruz.” demiştik. 
Yine aynı düşüncelerle; Gazipaşa’mızın ve 55 bin vatandaşımızın hakkını, her zaman sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru


 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş