Gazipaşa’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. 
Gazipaşa Belediyesi tarafından 19 Mayıs’ın 104. yılında kutlama etkinlikleri düzenlendi. 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında Fener Alayı Yürüyüşü, Atatürkçü Düşünce Derneği Gençlik Kollarının müzik dinletisi ve DJ YESHEM konseriyle katılımcılar eğlenceli bir akşam yaşadı.
19 Mayıs etkinliklerine katılan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, vatandaşlarla 40 metre uzunluğundaki dev Türk bayrağı ile coşkulu bir yürüyüş gerçekleştirirken, konserde gençlerle buluştu. 
FENER ALAYI YÜRÜYÜŞÜNE YOĞUN KATILIM.
19 Mayıs Cuma günü saat 20.00’de Gazi Mahallesi Yayla Market önünden başlayıp, Cumhuriyet Meydanı’nda son bulan Fener Alayı Yürüyüşü yapıldı. Gazipaşalılar, Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, CHP İlçe Başkanı Yavuz Demir, Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Başkan Yardımcılarının katılımıyla ellerinde 40 metre uzunluğundaki ay yıldızlı dev Türk bayrağını taşıyarak, coşkulu bir yürüyüş gerçekleştirdi. CHP Gazipaşa Gençlik Kolları ve ADD Gençlik Kollarının koordinesiyle ilerleyen yoğun katılımlı Fener Alayı yürüyüşü, vatandaşların büyük beğenisini kazandı. Vatandaşlar ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak, “ Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganı attı. Meşaleler eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüyen yüzlerce vatandaş, meydanda yine aynı kalabalık ile buluşarak ADD Gençlik Kollarının Müzik dinletisi ve DJ YESHEM konserine katıldı. 
GENÇLERİMİZE ÇOK GÜVENİYORUZ.
Konser öncesi sahneye çıkan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz “ Bugün çok önemli bir gecede beraberiz.  Atatürk’ün Samsun’a çıkarak başlattığı büyük mücadelenin ardından, gençliğe armağan ettiği bayramımızı gururla kutluyoruz. Burada bulunan aydınlık geleceğimizin teminatı gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum. Ne mutlu ki bize, hiçbir ulusa nasip olmayan bir lider bizim liderimiz oldu. İşte o lider, Vatan sevgisiyle, ileri görüşlülüğüyle, azmi ve zekasıyla tüm uluslara örnek oldu. Onun adı, Mustafa Kemal Atatürk’tü. Bizler, onun yokluk içerisinde kurduğu Cumhuriyet’imizin temelleri üzerinden, hala dimdik ve sapasağlam mücadelemize devam ediyoruz. 
Cumhuriyet, siz gençler olduğu sürece sonsuza kadar yaşayacaktır. Sizlere çok güveniyoruz. “ sözleriyle herkesin bayramını kutladı.
Binlerce kişinin katıldığı bayram kutlama programı, coşkulu bir şekilde saat 23.30’a kadar devam etti. 
Gazipaşa Halkı ADD Gençlik Kolları Müzik dinletisi ve DJ YESHEM konseriyle 19 Mayıs coşkusunu doyasıya yaşadı.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru


 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş