Gazipaşa Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “3. Gazipaşa Toroslar Günnercik Yayla Şenliği” coşkulu bir katılımla tamamlandı.
Gazipaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen yayla şenliği, ilk gününde ünlü sanatçı Sümer Ezgü’yü ağırladı. Şenliğin ikinci gününde Türk Halk Müziği’nin dev sesi Kubat sahne aldı. Yoğun bir katılımla devam eden şenliğe, yaklaşık on bin kişi katıldı. 
ŞENLİĞE YOĞUN KATILIM OLDU
3. Gazipaşa Toroslar Günnercik Yayla Şenliği’nin ikinci gününe, İlçe Kaymakamı Orhan Altun, CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, İyi Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz ve yönetimi, İyi Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran ve yönetimi, CHP Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Özkan Yılmaz ve yönetimi, CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ve yönetimi, CHP Gazipaşa İlçe Başkanı Yavuz Demir ve yönetimi, İyi Parti Gazipaşa İlçe Başkanı Osman Nuri Yılmaz ve yönetimi, Kumluca eski İlçe Başkanlarımız Kemal Öner ve Fahrettin Karaöz, Gazipaşa Belediyesi Başkan yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve binlerce misafir katıldı. Şenliğe katılan protokol ve katılımcılar hep birlikte develer, koyunlar ve atlar eşliğinde Yörük Göçünü gerçekleştirdi. Yörük göçünün ardından halat çekme ve çuval yarışlarıyla katılımcılar doyasıya eğlendi.  
GÜNNERCİK ŞENLİK AĞASI DURMUŞ ÖZGEN 
Geleneksel şenlik ağası seçimlerinin de yapıldığı şenlik alanında kıyasıya yarış yaşandı. Şenliğin ev sahipliğini yapan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın açılışını yaptığı ağalık seçimini, 2019 yılında Günnercik şenlik ağası seçilen Gazipaşalı iş insanı Durmuş Özgen kazandı. 3. Gazipaşa Günnercik Yayla Şenliği’nin ağası önümüzdeki yıla kadar Durmuş Özgen oldu. 

BAŞKANLARDAN BİRLİK MESAJI
Yerel müzik gruplarının sahne aldığı şenlik alanında konuşma yapan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, şenliğe katılımlarından dolayı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve misafirlere iyi eğlenceler diledi. Gazipaşalı vatandaşlarımızla buluşmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, hep birlikte daha güzel etkinliklerde buluşma dileklerini iletti. Şenliğe katkılarından dolayı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e çiçek ve plaket takdim eden Başkan Yılmaz, “biz birlikte güçlüyüz” diyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Protokol konuşmalarının ardından binlerce kalabalığın katıldığı şenlikte, Türk Halk Müziği’nin güçlü sesi Kubat sahne aldı. Antalya bölgesinin en büyük ovasına sahip Günnercik’te binlerce vatandaşla buluşan Kubat, coşkulu şarkılarla, türkülerle şenliğe katılan misafirleri doyasıya eğlendirdi. 
3. Gazipaşa Toroslar Günnercik Yayla Şenliği’nin üçüncü günü sabahın erken saatlerinde Toros dağlarının eteğine yansıyan Atatürk silüeti izlendi. Serbest etkinlik ve eğlencelerle devam eden şenlik, 31 Temmuz Pazar günü öğle saatlerinde sona erdi.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru


 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş