İlçemizde İlköğretim Haftası, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikle kutlandı. Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan program, Ahmet Tuncer İlköğretim Okulu’nda öğrencilerin halk oyunu gösterisiyle sona erdi. Gazipaşa'da 'İlköğretim Haftası' çeşitli etkinliklerle kutlandı.

715 ÖĞRETMEN 9 BİN ÖĞRENCİYİ EĞİTECEK

Törende konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş, İlköğretim Haftası'nın eğitim camiası, öğretmen ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi. İlçede eğitim verecek olan okullar hakkında bilgi veren Aktaş, "Gazipaşa genelinde resmi ve özel 9 lise, 34 ilkokul, 21 ortaokul, 3 anaokulu olmak üzere toplam 67 okul ve kurumda 715 öğretmen görev yapacak. Bu öğretmenlerimiz 9 bin 741 öğrenciye eğitim verecek. Eğitim yılı öncesinde bütün eksiklilerimizi tamamladık. Şu anda sorunsuz bir şekilde eğitim, öğretime start veriyoruz" dedi.

Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali YILMAZ “2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı açılışı ve İlköğretim Haftası Ahmet Tuncer İlkokulu’nda düzenlenen törenle kutladık. İlköğretim Haftası'nı kutluyor, öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve ailelerine yeni eğitim-öğretim yılında başarılar diliyorum.” dedi.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru


 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş