Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Çekirdeksiz Nar ve Tropikal Meyveler Festivali etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi. Festivalin 2’nci ve son gününe, ‘En Hızlı Nar Yeme, En İyi Çekirdeksiz Nar, En Büyük Muz Dalı’ yarışmaları damga vurdu. Dün saat 11.00 ile 13.30 arasında yapılan yarışma programına İlçe Kaymakamı Cemil Öztürk, Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, CHP Antalya İlçe Başkanı Ahmet Kumbul, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ile vatandaşlar katıldı. 7 kişinin katıldığı En Hızlı Nar Yeme Yarışmasını, Alanya'dan gelen Ankaralı Nurhayat Görgülü kazandı. Kamil Coşkun'un 2'nci olduğu yarışmada, 3'üncülük ise Ali Kaya’nın oldu. Nurhayat Görgülü, "Alanya'dan tur ile birlikte geldik. Aslen Ankaralıyım. Geldim Gazipaşa'dan altın aldım gidiyorum. Acemi şansı diyebiliriz. Benim için çok heyecanlı ve değişik bir anı oldu. Burada çok güzel zaman geçirdim, rengarenk meyveler çok güzeldi. Stant sahipleri de çok ilgili davrandı. Gazipaşa insanına çok teşekkür ediyorum ve mutluluklar diliyorum" dedi.

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
En İyi Çekirdeksiz Nar Yarışması’na ise 15 üretici katıldı. Jüri üyeleri, numaralandırılan sepetlerdeki ürünleri incelerken, narlar Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik tarafından kesilerek dilimlendi.

Jüri tarafından renklerine ve tadına bakılan narlar için puanlama yapıldı. Yapılan değerlendirme sonucu yarışmanın 1'incisi Esentepe Mahalle Muhtarı Sami Polat'ın babası Ali Polat oldu. Yarışmanın ikincisi Mehmet Akay olurken 3'üncülüğü ise Şevket Kaya kazandı. En Büyük Muz Dalı Yarışmasına ise 2 üretici katıldı. Yarışmada 1’incilik ödülü Aydın Taşdemir’in olurken, Yavuz Çetin ise 2’nci oldu. Yarışmaları ardından dereceye girenlere ödülleri verildi. Yarışma birincilerine yarım, ikincilerine çeyrek, üçüncülerine ise gram altın verildi.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 

 

Paylaş