Gazipaşa Belediyesi’nin bu yıl ilk kez düzenlediği ‘Gazipaşa Kitap Günleri’, düzenlenen törenle açıldı.
Gazipaşa Kitap Günleri, Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle kapılarını açtı. Açılış törenine Gazipaşa Kaymakamı Cemil Öztürk, Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Memduh Köşker, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Akbıyık,  Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Gazipaşa Şube Başkanı Fehmi Tuncer, kamu kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Açılış öncesi düzenlenen törende konuşan Gazipaşa Kaymakamı Cemil Öztürk, ilçede ilk kez açılan kitap fuarının, önümüzdeki yıllarda gelişerek devam etmesini temenni etti.  Açılışta emeği geçen herkese teşekkür eden Kaymakam Öztürk, “ Bugün güzel bir açılış yapacağız. Gazipaşa’mızda ilk defa düzenlenen kitap fuarının açılışını gerçekleştireceğiz.  İlki ama önümüzdeki senelerde de geliştirerek, büyütülerek devam edecek. Kitap güçtür, kitap bilgidir. Bilgi güç, güç de hâkimiyet demektir. İnşallah kitabın olduğu, kitabın sevildiği, kitabın okunduğu bir ilçe, il, ülke oluruz hep. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“HERKES KİTAP OKUMALI”
Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “İlçemizde açılan kitap fuarının hayırlı olmasını diliyorum. Bu günlerde sel felaketi nedeniyle koşturmaktan kültürel faaliyetlere ister istemez çok fazla zaman ayıramadık. Bir taraftan da bu faaliyetleri, sürdürmemiz gerekiyor. Bu bir başlangıç olsun istiyorum. Bundan daha sonra daha çok kültürel faaliyetlerde bulunalım istiyorum. Gençlerimiz kitapla tanışsın, okumayı sevsin. Tabi sadece gençlerin değil, herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum.  İlçemize hayırlı olsun” diye konuştu.  Konuşmaların ardından Kaymakam Öztürk, Başkan Yılmaz ve protokol üyeleri kurdeleyi keserek açılışı gerçekleştirdiler.  Kaymakam Cemil Öztürk, Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ve protokol üyeleri, sırasıyla stantları gezerek bilgi aldılar.

19 OCAK’A KADAR AÇIK
Birçok yazar ve yayınevini konuk edecek olan Gazipaşa Kitap Günleri, 19 Ocak Pazar gününe kadar açık olacak. Belediye Kültür Merkezi’nde yapılan kitap günlerinde atölyeler, konferanslar, imza günleri ve söyleşiler yapılacak.  Gazipaşa Kitap Günleri’ne katılacak 16 ünlü yazar ve yayınevi şöyle; Saniye Acun, Öztürk Acun, Fikret Eroğlu, Arif Basar, Nihat Gökmen, Hidayet Oktay, İsmail Sağır, Cemalettin Kavaklıgil, Mehmet Kırış, Mustafa Koçak, Tuğçe Yanardağ, Ahmet Alkan, Ali Eryılmaz, Sinem Eren, Gülşen Yıldırım Küsün.

 

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 

 

 
 

 

Paylaş