Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, 5 yıllık görev süresinde hayata geçirdiği projelerini “5 Yılın Çalışmaları Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı”nda Gazipaşalılara anlattı.
Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Gazipaşa Belediyesi tarafından son 5 yılda ilçeye kazandırılan eser ve hizmetleri  “İleri Daima İleri” sloganıyla gerçekleştirilen programda kamuoyu ile paylaştı.
Gazipaşa Belediyesi tarafından, ilçenin tanınırlığı ve gelişimi için yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, 5 yıllık süre içinde ilçeye kazandırdığı çalışmalar ve projelerle ilgili bir tanıtım ve bilgilendirme toplantısı düzenledi.  Tanıtım ve Bilgilendirme toplantısı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa Kültür Merkezi’nde saat 14.30’da gerçekleşti. Toplantıya CHP Parti Meclisi Üyesi Şengül Yeşildal, CHP Antalya Milletvekili Aliye Coşar, CHP Gazipaşa İlçe Başkanı Fahri Oğuz, İl ve İlçe yöneticileri ve binlerce Gazipaşalı katıldı. Kültür merkezi salonu hıncahınç dolarken, salonun girişine canlı yayın ekranı kuruldu. Salon dışında kalan vatandaşa sandalye takviyesi yapıldı. Başkan Yılmaz’ın 5 yıllık çalışmaları ve projeleri binlerce katılımcılar tarafından tam not aldı.
BAŞKAN YILMAZ: “BUGÜN BURAYA GAZİPAŞA HALKINA HESAP VERMEYE GELDİK.”
 “Bugün buraya 5 yılımızı anlatmaya geldik. Bugün buraya Gazipaşa halkına hesap vermeye geldik” diyerek sözlerine başlayan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, şu açıklamalarda bulundu: “Biz göreve geldiğimizde, Gazipaşa’ya Halkçı Belediye gelecek demiştik. Kimseyi ayırmadan ayrıştırmadan, ötekileştirmeden hizmet edeceğiz demiştik. Bize oy versin ya da vermesin hiç fark etmez, herkesin başkanı, herkesin belediyesi olacağız demiştik. Bu sözlerimizi harfiyen yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.” dedi.
5 Yılda neler yaptıklarını kısa özetleyen Başkan Yılmaz, “5 Yılda ne yaptınız diye soracak olursanız. Göreve gelir gelmez ilk olarak yönetim anlayışında büyük bir zihniyet değişimi gerçekleştirdik. Şeffaf, hesap verebilen ve katılımcı bir anlayışı Gazipaşa’mıza getirdik. Yaptığımız tüm çalışmaları, her zaman sizlerle paylaştık. Kimseyi bizden farklı düşünüyor diye dışlamadık. Halkımızın emeğini, kimseye yedirmedik. Kişiye değil, halka hizmet getirdik. Evet, büyük projeler yaptık. Yeni Parklar, köprüler, hizmet binaları inşa ettik, yollar açtık. Ama bu şehirdeki en büyük projemiz, Gazipaşa’da yarattığımız huzur ortamı oldu. En çılgın projemiz,  şehrimize getirdiğimiz adalet, kardeşlik ve güven duygusu oldu. Bu güne kadar yaptığımız tüm hizmetlerin hesabını her zaman sizlerle paylaştık, paylaşmaya da devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

BAŞKAN YILMAZ: “5 YILDA KENDİ KENDİNE YETEBİLEN BİR BELEDİYE İNŞA ETTİK”
Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “Halkımızın emeğini, yine halkımız için kullandık. Masraf olmasın, bu halkımızın parası diye hiçbir zaman gereksiz, şaşalı bir tören yapmadık. İşçimizin, emekçimizin, çalışanımızın maaşını her zaman alın terleri kurumadan ödedik. Yıllarca belediyeden alacağı olan ama borcunu alamadığı için belediyeye su bile getirmeyen esnafımızın borcunu ödedik. Eskiden belediyeye ürün vermek istemeyen esnafımızı, bugün belediyeyle rahatlıkla iş birliği yapar konuma getirdik. Haksız yere sadece siyasi görüşü yüzünden işten çıkarılan çalışanlarımızı işe geri aldık. Çalışmak istemeyenlerin tazminatlarını ödedik. Gazipaşa’mız için canla başla mücadele eden çalışanlarımızın koşullarını iyileştirdik. Yaşanan ekonomik sorunları biliyoruz. Emekçimizi enflasyona ezdirmemek için çalışmalarımızı yapıyoruz. En kısa sürede gerekli zammı da vereceğiz.  5 yılda, kendi kendine yetebilen, kaynaklarını doğru kullanabilen, üreten, kadınların, çocukların, gençlerin daima yanında olan, kültürü ve sanatı hep önde tutan, doğaya ve sokaktaki canlara her zaman sahip çıkan, ilçenin marka kent olması için çalışmalar yapan, mali disiplini sağlanmış, borçsuz belediye inşa ettik.” Dedi.
YILMAZ BAŞKAN PROJELERİNİ ANLATTI
Toplantıda projelerini de anlatan Yılmaz, “İlçemizin sorunlarını ve neler yapılması gerektiğini çok iyi biliyoruz. Hem bütçe olarak hem de ekip olarak yapılması gereken projeler için hazırız. Neler yapacaksınız diye soracak olursanız. Gazipaşa’mızda halkımızın ihtiyacı olan neyse, sırayla onları yapacağız.
 -Şehrimizin Pazar yeri ve otopark problemini biliyoruz. İlk önce otopark ve pazar yerimizi yapacağız. Çarşı merkezimizi rahatlatacağız. 
-İlçe merkezimize nefes aldıracak kent meydanları kazandıracağız. 
-Yeni evlenene yardım edilir düşüncesiyle, ilçemizin büyük bir eksiği düğün salonumuzu inşa edeceğiz. 
-Gençlerimizin sosyalleşebileceği, ders çalışabileceği, spor yapabileceği alanları artıracağız.
 -Gençlik merkezimizi ilçemize kazandıracağız. 
-Balıkçılarımızın denize ulaşımında yaşadığı sorunu çözüp, hızlı bir şekilde hem denize ulaşım rampası hem de balıkçılar çarşısı projemizi hayata geçireceğiz. 
-Tır-Kamyon parkımızı hayata geçirirken aynı zamanda Rent a Car ve galeri işletmelerimizin toplu kullanabileceği çarşıların kurulmasına destek olacağız. 
-Sera atıklarını kompost gübreye dönüştürüp, çiftçilerimize gübre desteği sağlayacağız. 
-Sıfır atık belgeleri kazandırdığımız Gazipaşa’mızda, zehirli zirai ilaç kutularını da bilimsel yöntemlerle geri dönüşüme kazandıracağız. 
-Kuracağımız Güneş enerjisi santralleriyle, hem belediyemizin elektriğini karşılarken hem de çiftçimize destek olacağız. 
-Koru’da, Kızılin’de ve Kahyalar sahilimizde eksik kalan alanlarımıza yeni beach parklar yapacağız. 
-Tropikal Parkımızı daha da büyütecek, ilçemizdeki diğer çay kenarlarına rekreasyon çalışmaları yapacağız. 
-Sel riskini en aza indirmek için Ulu Hendek’te yaptığımız gibi tüm hendeklerimizde ıslah çalışmaları yapacağız. 
-Gazipaşa’mıza içinde stadyum olan kullanışlı bir spor kompleksi inşa edeceğiz. 
-Kültürel faaliyetlerimizi rahatlıkla yapabileceğimiz bir Amfi tiyatromuz olacak. 
-Ve Gazipaşa’ya yakışır bir belediye hizmet binası kazandıracağız. 
-Gazipaşa’mızın yeşil alanlarını her geçen gün artıracağız. Projelerimizin tasarımlarını da yine kısa zamanda sosyal medya hesaplarımızdan sizlerle paylaşacağız. Bugüne kadar olduğu gibi,  bütün bu projelerimizi, sizlerden aldığımız güç ve destekle yapacağız.” Sözleriyle projelerin içeriklerini anlattı.
BAŞKAN YILMAZ: “SİZLERDEN 5 YIL DAHA GÖREV İSTİYORUZ”
Gazipaşa halkına teşekkür eden Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Gazipaşa Halkından 5 yıl daha görev istedi. Başkan Yılmaz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini taşıyan, eşsiz doğası ve sıcacık insanlarıyla herkesi kucaklayan ilçemizde, bizleri bağrınıza bastığınız için, 12 yaşında köyünden çıkıp Cumhuriyet’in aydın bir genci olarak 30 yıl devletine hizmet ettikten sonra, memleketime, Gazipaşa’ma hizmet etme yetkisini, bize verdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Başlattığımız işlerin devamını getirebilmek ve bahsettiğimiz bütün projeleri hayata geçirmek için sizlerden 5 yıl daha görev istiyoruz.
Sevgili Gazipaşalılar, siz bize yetki verdiniz, güvendiniz biz de sizin yüzünüzü asla kara çıkarmadık. Çalmadık, çırpmadık. Yemedik yedirmedik. Doğru, dürüst ve şeffaf bir şekilde hep çalıştık. Çalışmaya da devam edeceğiz. Alnımız açık yüzümüz pak, sizlerle birlikte başarmaya devam edeceğiz.” dedi.
Konuşmasının sonunda belediye çalışma arkadaşlarını sahneye davet eden Başkan Yılmaz, herkesle hatıra fotoğrafı çektirdi. Salondan alkışlarla uğurlanan Başkan Yılmaz’ın çalışmaları ve projeleri, katılan binlerce Gazipaşalı tarafından tam not aldı.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru


 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş