GAZİPAŞA'YA bağlı Sazak Yaylası'nda her sene düzenli olarak yapılan Yayla Şenliği bu yılda gerçekleştirildi. Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, İyi Parti İlçe Başkanı Osman Nuri Yılmaz, CHP ve İyi Partili meclis üyeleri ile Sazak Yaylası'nda ikamet eden vatandaşlar katıldı. Sazak Yaylası'nda yaşayan vatandaşlar tarafından düzenlenen şenlikte davetlilere önce yemek ikram edildi. Yemek programının ardından davetliler canlı müzik eşliğinde dakikalarca eğlendi. Belediye Başkanı Yılmaz ve davetliler birlikte oynadı. Şenlikte konuşan Başkan Yılmaz, etkinliği düzenleyen Sazak Yaylası sakinlerine teşekkür etti.

HER MAHALLEYE HİZMET GİDECEK

Çocukluğunun buralarda geçtiğini söyleyen Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, "Benin çocukluğu buralarda geçti. Sazak deyince aklımıza ata dostlarımız geliyor. Vefat etmiş büyüklerimizi rahmetle anıyorum. Kalan dostlarımıza uzun sağlıklı ömürler diliyorum. Burası benim köyüm ve hepiniz bana istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Mahallemizin muhtarı yanınızda, istediğiniz bir şey olduğunda yapmaya hazırız. Gazipaşa'da 53 mahallemiz var. Hiçbirisini ayırmadan kıt imkanlarla hizmet götürüyoruz. 5 yıl içerisinde yol ve atıksu problemlerini çözeceğimize inanıyorum. Sazak Yayla'sının yol sorununu biliyoruz. Buraya döktüğümüz sathi asfaltın geçici olduğunu biliyoruz. Daha sonra bu noktada altyapı çalışmalarını tamamlayarak, çok daha iyi bir yol yapacağız. Biliyorsunuz göreve geleli 4 ay oldu. Bu süre içerisinde 53 mahallemizde küçük küçük hizmetler yapmaya çalıştık. Sazak aslında suyu bol olan ama bir yandan da susuzluk çeken bir yer. Bana verilen bilgiye göre Sazak'ın su deposu projesi hazırlanmış, yakında ihaleye çıkacak. Ancak bu aralar Büyükşehir Belediyesi'nin tasarruf tedbirleri dolayısıyla gecikebilir. Projesi ve yeri hazır. Sazak'ın bizim köyden önce kullandığı bir yol vardı. Şuan kullanılabilir ama kötü bir durumdaki o yolu da önümüzdeki bahar ayında açacağız. Kış geliyor bu anlamda yavaş yavaş merkezdeki mahallelerimize hizmet vereceğiz. Yaz boyunca yaylalarımıza hizmet vermeye çalıştık. Ben istiyorum ki sadece bana değil, belediyedeki ilgili birimlerimize de ulaşarak, sorunlarınızı çözüme kavuşturabilirsiniz. Onlar sorunu çözemiyorsa, bana gelmeniz daha doğru olacaktır. Gazipaşa'nın geleceği ile ilgilenmek, proje hazırlamak istiyoruz" dedi.

BİRLİK VE BERABERİLİĞİNİZ BOZULMASIN

Gazipaşa Belediyesi'nin son durumu hakkında da bilgi veren Başkan Yılmaz, "Bunu söyleyince borç edebiyatı yapıyorsun diyorlar ama 100 milyona yakın bir borç devraldık. Belediye süreklilik gerektirir. Bu anlamda ödeyeceğiz. Geldiğimiz 4 aylık süre içerisinde esnafa 6-7 milyon lira esnafa dağıttık. Ödemelerde, çalışanların maaşlarını ödemede ve rutin işlerimizi yapmakta bir sıkıntı yaşamıyoruz. Küçük küçük projelerimizi gerçekleştiriyoruz. Daha önceki dönemde devreden projelerden Gazipaşa için gerekli olduğunu düşündüklerimiz devam ediyor. Otel inşaatlarımızda en kısa sürede başlayacak. Gazipaşa'mız kendi kendine yetiyor. Hiçbir sıkıntımız yok. Zaman zaman aksamalar olabilir, bunlar hakkında bilgimiz olduğu takdirde gereğini yapıyoruz. Hepinize çok teşekkür ederim. Bu birlik ve beraberliğimiz bozulmasın" diye konuştu.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru


 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş