Gazipaşa Belediyesi tarafından 18.Madde uygulamasının tamamlandığı Pazarcı Mahallesi Tepecik mevkiinde, vatandaşlara tapuları teslim edilmeye başlandı.

GAZİPAŞA Belediyesi tarafından 5. Etap 18. Madde uygulamasının tamamlandığı Pazarcı’da, arazi sahiplerine yeni tapuları dağıtılmaya başlandı. Gazipaşa Tapu Müdürlüğü’ne giderek yeni tapularını alan vatandaşların beyannamelerini güncellemeleri gerekiyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Ali Toker, “Pazarcı Mahallesi 5. Etap 18. Madde uygulamasını tamamlanmış bulunmaktayız. Tapu Müdürlüğü’nde yeni tapular dağıtılmaya başlandı. Vatandaşlarımız buradan tapularını alabilirler. Tapuları aldıktan sonra da Emlak Müdürlüğümüze gelerek, yeni tapu ada parsel numaralarını güncellemeleri yararlarına olur. Yani beyannamelerini güncellemeleri gerekiyor. Tapularını alan vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

6.ETAP DA TAMAM
Karadağ Bölgesi’nde yapılan 6. Etap 18. Madde uygulamasının tamamlandığını söyleyen Başkan Yardımcısı Toker, “Bu bölgenin 18 uygulaması tamamlandı, ilanı bitti. Kadastro kontrolleri yapıldı. Şuanda Tapu Sicil Müdürlüğü’nde tescil için bekliyor. Tescil olduktan sonra vatandaşlarımız tapularını alacaklar. Şubat ayı gibi tapular dağıtılmaya başlar” diye konuştu.

“ANLAYIŞ BEKLİYORUZ”
Yeni yasaya göre bundan sonra 18 uygulamasını yapmadan ifraz ve parselasyona izin vermeyeceklerini kaydeden Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Ali Toker, “Yasanın öyle emre var. 18 uygulaması yapılmayan bir yerde imar planına uygun parsel üretme mümkün değil. Gazipaşa’daki plan revizyonumuz tamamlandığında, ilçenin tamamının 2-2.5 yıl içinde 18. Madde uygulamasını yapmayı düşünüyoruz. En azından vatandaşımız her an istedikleri şekilde inşaat yapabilsin, arazisini değerlendirebilsin. Öyle bir amacımız var. Bunun içinde vatandaşımızdan hem anlayış, hem görüş bekliyoruz. Bu konuda bilgiye sahip vatandaşlarımızın görüşlerinden yararlanmak istiyoruz. Bizlere yardımcı olmalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 

 

 
 

 

Paylaş