Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Türkiye’de ilk defa yapılan Tropikal Park Projesi hakkında fikir alışverişinde bulunmak için dernek başkanları, tropikal meyve komisyoncuları ve üreticilerle bir araya geldi.
Türkiye’de ilk defa Gazipaşa’da yapımına başlanan Tropikal Park Projesi, Hacı Musa Çayı kenarında hızlı bir şekilde devam ediyor. İçerisinde; 1850 metre uzunluğunda tartan zeminli yürüyüş ve koşu yolu, bisiklet yolu, 35.000 metrekare çim alanı, kaldırım, otoparklar, çocuk parkları, spor aletleri, kafeler, tropikal meyve ağaçları ve bitki serası yer alan Tropikal Park Projesi çok yakında halkın hizmetine sunulacak.
Tropikal Park Proje alanında devam eden çalışmalarla ilgili fikir alışverişleri yapmak için bugün saat 15.00’te toplantı yapıldı. Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz öncülüğünde gerçekleşen toplantıya; Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Fahri Oğuz,  Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Kalaycı ve Serkan Özkurt, Gazipaşa Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Hamdi Fidan, Gazipaşa Kadın Girişimi Kooperatifi Başkanı Şerife Yılmaz, Gazipaşa Tarım Kültür Turizm Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hüsnü Doğan, Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik,  Gazipaşa Tropikal Meyve Kooperatifi Derneği Başkanı Musa Kılınç, tropikal meyve komisyoncuları ve üreticiler katıldı.  Toplantıda Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından Tropikal Park Projesi anlatıldı. Proje tanıtımının ardından katılımcılarla birlikte fikir alışverişleri yapıldı.

BAŞKAN YILMAZ; “TROPİKAL PARK GAZİPAŞA İÇİN YENİ BİR YAŞAM ALANI OLACAK”

Tropikal Park alanında gerçekleşen toplantıda ortak akılla hareket etmenin önemini vurgulayan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz “Uzun zamandır Tropikal Park projemiz için çalışıyoruz. 1850 metre uzunluğundaki alanımıza duvar örümleri yaptık, yağmur suyu uygulaması ve alt yapı çalışmaları yaptık.  Oyun parklarımızı kurmaya ve tropikal ağaçlarımızı dikmeye başladık. Ülkemizde bir ilk olan Tropikal Parkımızı yakın bir zamanda faaliyete geçireceğiz. Bugün, hazırlıklarımız devam ederken, Tropikal Park proje alanımızda yapacaklarımızı sizlerle paylaşıp, sizlerin değerli görüşlerinizi almak istedik. Bu park, ilçemizin temsili için çok önemli. Parkın tamamlanmasıyla, ülkemizin birçok bölgesinden vatandaşlarımız gelip, burada tropikal meyve ağaçlarını görebilecekler, meyveleri tadabilecekler. Burada bulunan kafelerden, oyun alanlarından, spor alanlarından faydalanabilecekler. Parkımız sadece bir tropikal park değil, ilçemiz için bir nefes alma noktası ve bir yaşam alanı olacak. Bu vesileyle, sizlerin kıymetli fikirlerini de almak istedik. Parkımızla ilgili yapılmasını istediğiniz her şeyi bizlere iletebilirsiniz. Fikirleriniz ve katılımlarınız için herkese teşekkür ediyorum.” dedi. 
Gazipaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün iş birliği içerisinde devam ettirdiği Tropikal Park Projesinin kısa zamanda tamamlanacağının bilgisi verildi.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru


 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş