GAZİPAŞA Belediyesi, ilçenin en önemli akarsularından biri olan Uluhendek’te temizlik çalışması başlattı. Yapılan çalışmayla, dere genişletilerek etkili yağışlar sonrasında oluşabilecek su baskınlarının önlemesi amaçlanıyor.

Kış aylarında etkili yağışlar sonunda yaşanabilecek su taşkınlarını önlemek amacıyla yapılan çalışmada, Gazipaşa Belediyesi'nin kiraladığı kepçe ve iş makineleri kullanılıyor. Çalışmanın kısa sürede tamamlanması hedefleniyor. Yapılan çalışmayla ilgili bilgi veren belediye yetkilileri, ilçeyi kış aylarında sorunsuz bir kent haline getirmeyi amaçladıklarını belirtti. Kış aylarında özellikle dere yatakları ve altyapının önemli olduğunu aktaran yetkililer, su taşkınları ve diğer olumsuz durumların yaşanmaması için belli bir programa göre gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceklerin anlattı.

MUHTARDAN TEŞEKKÜR

Pazarcı Mahallesi Muhtarı Mehmet Tuncel, derede yapılan çalışmaların mahalle halkı tarafından takdirle karşılandığını söyledi. Derede yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Tuncel, "Deremiz kış aylarında yaşanan olumsuz hava koşulları için hazırlanıyor. Belediye ve DSİ ekipleri, dere yatağını dolduran ot, çamur ve atıkları temizliyor. Görüntü kirliliğine neden olan unsurları ortadan kaldırıyor. Böylece şiddetli yağan yağmurlar sonrası oluşması muhtemel taşkınlar önlenmiş olacak. Mahallemiz adına emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş