GAZİPAŞA’DA, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı. Cumhuriyetin ilanının 96'ıncı yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen tören, coşku dolu, renkli görüntülere sahne oldu. 96’ncı yıl kutlamalarına akın eden 7'den 70’e yüzlerce vatandaş, ellerinde taşıdıkları ay yıldızlı bayraklarla cumhuriyeti sonsuza dek yaşatacaklarını, tüm dünyaya bir kez daha haykırdı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören öncesi, Gazipaşa Kaymakamı Cemil Öztürk, tebrikleri kabul etti. Saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Kaymakam Öztürk beraberinde Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ile birlikte törene katılanların, öğrencilerin ve halkın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı.

ÖDÜLLER TÖRENLE VERİLDİ
Kaymakam Öztürk’ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, şiirlerin okunmasıyla devam etti. Öğrencilerin halk oyunu ve jimnastik gösterilerinin ardından, Kaymakamlık Futbol Turnuvası ile Cumhuriyet Koşusu’nda dereceye girenlere ödülleri Kaymakam Öztürk ve protokol üyeleri tarafından törenle verildi.
Cumhuriyetin 96. Yıldönümü kutlamaları, Gazipaşa Anadolu Lisesi bando takımı eşliğinde yapılan geçit töreni ile sona erdi. Törene, İlçe Kaymakamı Cemil Öztürk, Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Esra Aksoy, kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 

 

 
 

 

Paylaş