Aralık ayı meclisinde gündem dışı söz alan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, ilçede gerçekleştirilen 18 uygulamaları hakkında bilgilendirme yaptı. 5 yıl içerisinde imar planı olan her yerin 18 uygulamasını bitirmeyi planladıklarını belirten Belediye Başkanı Yılmaz, "Pazarcı Mahallesi'nin 5'inci etap 18 uygulaması tamamen bitti. Tepecik bölgesi dediğimiz alanın şu anda tapular hazır. Önümüzdeki hafta tapu dağıtımına başlayacağız. 6'ncı etap, Karadağ Bölgesi olarak geçiyor. Oranın da 18 uygulaması kesinleşti, bitti. Bazı teknik konuları kaldı. Bir an önce Karadağ Bölgesi'nin tapularını da hazırlayacağız ve dağıtacağız. Yine Pazarcı'nın Kemeraltı dediğimiz bölgesinin 18'inin yapılmasına dair karar aldık. Oraya da 18 uygulaması başlattık.

OTEL YATIRIMCISINA RUHSAT VEREBİLECEĞİZ
Pazarcı'da oteller bölgesi dediğimiz deniz kenarındaki bölge var. Buranın Turizm İmar Planı, bakanlıkta hazırlanmış ve onaylanmış. Biz o plana uygun bir 18 yapmak durumundayız. Oranın da 18'ini yaptırdık ve geçen hafta encümen toplantısında kabul ettik. Büyükşehir Belediyesi encümeni de inceleyecek. Uygun görülürse askıya çıkaracağız. Askı süresince itiraz olursa değerlendireceğiz, dava durumu olursa da dava durumuna göre işlem yapacağız. Biz mümkün olduğunca herkesle görüşerek, kimseyi mağdur etmeden, yargıdan dönmeyecek şekilde bir 18 yapmaya çalıştık. Umut ediyorum ki bir an önce orası kesinleşir. Daha sonra otel yapmak isteyen yatırımcılara inşaat ruhsatını verebilir hale geliriz. Yine aynı şekilde, Kahyalar Sarıağaç bölgesindeki alanın 18'ini de kabul edip, Büyükşehire gönderdik. Şu anda inceleniyor, kabul edilirse askıya çıkaracağız. Koru bölgesinin 18 uygulaması üzerine çalışıyoruz, Aydın Mahallesi'nin 18 uygulaması askıda. 5 yıl içerisinde, imar planı olan her yerin 18'ini yapmayı planlıyoruz" dedi.

HERKES GÖRÜŞÜNÜ SÖYLEYECEK
Revizyon planı konusunda da bilgi veren Başkan Yılmaz, "18'lerin dışında elimizde şu anda revizyon planı var. Plancıyı çağırıp tüm meclis üyelerimize bilgi vermek istiyoruz. Tüm meclis üyeleri, nasıl bir Gazipaşa hayal ettiğini söylesin istiyoruz. Herkes görüşünü söyleyecek. Revizyon planı, mevcut plan üzerinde şurada yeşil alan, burada tarım alanı olsun gibi bir şans veriyor. Yararlı olacağına inanıyorum. Revizyonu yaptıktan sonra kalan yerlerin 18 uygulamaları üzerinde çalışmalara başlayacağız" şeklinde konuştu.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 

 

 
 

 

Paylaş