GAZİPAŞA Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, kırsal mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Belediye personelinin çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Yılmaz, mahalle sakinlerinin de sorunlarını dinliyor. Bu kapsamda dün Gazipaşa'ya bağlı Yakacık Mahallesi'nde giden Başkan Mehmet Ali Yılmaz, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Yılmaz'a, Yakacık Mahalle Muhtarı Mustafa Yüksel ve Fen İşleri Müdürü Erhan Özbudak da eşlik etti.

 ASFALT ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK

Gazipaşa Belediyesi tarafından Yakacık Mahallesi'nde yol genişletme ve iyileştirme çalışması yapılıyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Yılmaz, "Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından dün itibariyle Yakacık Mahallemizde de sathi asfalt için yok iyileştirme çalışması başlattık. Ekiplerimiz yolları genişleterek, zemini asfalt dökümüne hazır hale getiriyor. Her mahallemizde yaşanan sorunların bilincinde ve farkındayız. Belediye olarak bu yıl içerisinde girebildiğimiz tüm mahallelerde program dahilinde 25 kilometre sathi asfalt dökerek, vatandaşlarımızı tozdan kurtaracağız. Ekiplerimiz şuanda Güneyköy Mahallesi’nde asfalt dökmeye başladı." dedi.

GAZİPAŞA TROPİKAL CENNETİ

Asfalt incelemesinin ardından yaşlı ve hasta vatandaşları evlerinde ziyaret eden Başkan Yılmaz, hastalara acil şifalar diledi. Sonrasında Yakacık Mahalle kahvesinde vatandaşlarla bir araya gelen Yılmaz, sorun ve talepleri yerinde dinledi. Bir süre mahalle halkıyla sohbet eden Yılmaz, son olarak Tropikal Meyve Üreticisi Yaşar Dağtekin'in bahçesini gezdi. Dağtekin, bahçesinde yetiştirdiği tropikal meyveler ve faydaları hakkında Başkan Yılmaz'a detaylı bilgiler verdi. Dağtekin'e ait bahçede; passiflora, litchi, pitaya, guava, longan, muz ve mango yetiştiriliyor. Başkan Yılmaz, cennet gibi bir ilçede yaşadıklarını belirterek, "Gazipaşa'nın iklimi tropikal meyve yetiştirilmeye çok uygun. İlçemizin ekonomisinin tarıma dayalı olduğu düşünüldüğünde tropikal meyve üretiminin arttırılması bir kalkınmayı beraberinde getirecektir. Biz ilçemize turizmin gelmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Ancak tropikal meyveler ile de ilçemizin tanınırlığını arttıracağız. Bu noktada ilçemizdeki üreticilerimize öncülük eden Yaşar Dağtekin'i kutluyorum. Birçok tropikal meyveyi bahçesinde görebiliyoruz. Umuyoruz ki Türkiye'de tropikal denildiğinde ilk Gazipaşa'nın ismini duyacağız" diye konuştu.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru


 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş