3. GAZİPAŞA TOROSLAR GÜNNERCİK YAYLA ŞENLİĞİ HAZIRLIKLARI BAŞLADI
Gazipaşa Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan “3. Gazipaşa Toroslar Günnercik Yayla Şenliği” hazırlıkları başladı.
Gazipaşa’ya 55 kilometre mesafedeki 1800 rakımlı Günnercik Yaylası’nda gerçekleştirilecek olan 3. Gazipaşa Günnercik Yayla Şenliği 3 gün sürecek. Muhteşem doğa yapısıyla yılın 4 mevsimi vatandaşların ilgi odağı olan Günnercik Yaylası, bu yıl üçüncü kez şenliklere ev sahipliği yapacak. 
SÜMER EZGÜ VE KUBAT SAHNE ALACAK
Gazipaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından düzenlenecek olan şenlik, 29-30 ve 31 Temmuz tarihlerinde Gazipaşa’nın Günnercik Yaylası’nda yapılacak. Günnercik Yayla Şenliği’nde vatandaşlar yaylada kamp kurma imkanına sahip olacak. 29 Temmuz Cuma günü Sümer Ezgü ve 30 Temmuz Cumartesi Günü Kubat’ın sahne alacağı şenlikte yerel sanatçılarda yer alacak, yöresel ve geleneksel oyunlar oynanacak. Şenliğin simgesi haline gelen yörük göçü 30 Temmuz cumartesi günü saat 16.00’da başlayacak. Çocukların şenlikte doyasıya eğlenmesi için çocuk oyun grubu ve animasyon etkinlikleri ilk iki gün aktif olacak. İki gün boyunca konser sonrasında şenlik ateşi yakılacak. Şenliğin son günü sabah erken saatlerde Günnercik yaylasının sembolü olan dağa yansıyan Atatürk silüeti izlenecek. 
YAYLA ŞENLİĞİMİZE TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR
3. Gazipaşa Toroslar Günnercik Yayla Şenliği adı verilen şenlik hakkında bilgi veren Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “Şenlik hazırlıklarına başladık. Geçtiğimiz yıl salgın hastalık ve çevre ilçelerde yaşanan yangın felaketinden dolayı yayla şenliğimizi yapmamıştık. Bu yıl şenliğimizi Antalya Büyükşehir Belediyemizle birlikte hazırlıyoruz. Yayla kültürü Gazipaşa'da önemli bir kültür ve bunu herkese tanıtmak istiyoruz. 3. Gazipaşa Toroslar Günnercik Yayla Şenliği’nde Yarışmalar, kamp ateşi, ücretsiz kamp alanları, stantlar, çadırlar, eğlence alanları geleneksel oyunlar, yöresel halk oyunları ve konserler yer alacak. Gazipaşa’mızda gerçekleştireceğimiz bu güzel şenliğe katkılarından dolayı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek ve ekibine teşekkür ediyorum. Torosların zirvesinde doya doya geçecek ve 3 gün sürecek eğlenceye tüm halkımızı davet ediyorum. Çadırlarınızı alın gelin, şenlik coşkusunu hep birlikte yaşayalım. ” dedi.

ŞENLİK PROGRAMI

1.GÜN 29.07.2022 CUMA GÜNÜ
17:00  HALK OYUNLARI ( Gazipaşa Belediyesi Halk Oyunları Ekibi)
18:00 ÇOCUK OYUN GRUPLARI VE ANİMASYON GÖSTERİLERİ
19:00  YEREL MÜZİK GRUPLARI 
21:00 SÜMER EZGÜ KONSERİ 
23:00 ŞENLİK ATEŞİNİN YAKILMASI VE YEREL GRUPLAR EŞLİĞİNDE MİNİ KONSER 
2. GÜN 30.07.2022 CUMARTESİ GÜNÜ
11:00 SERBEST ETKİNLİKLER 
14:00 YARIŞMALAR, ÇOCUK OYUN GRUPLARI VE ANİMASYON GÖSTERİLERİ
16:00 YÖRÜK GÖÇÜ
17:00 AÇILIŞ,SAYGI DURUŞU,İSTİKLAL MARŞI
17:30 HALK OYUNLARI ( Gazipaşa Belediyesi Halk Oyunları Ekibi)
18:00 AÇILIŞ KONUŞMALARI
18:30 STANTLARIN GEZİLMESİ
19:00 YEREL MÜZİK GRUPLARI
21:00 KUBAT KONSERİ 
23: 00 ŞENLİK ATEŞİNİN YAKILMASI VE YEREL GRUPLAR EŞLİĞİNDE MİNİ KONSER
3. GÜN 31.07.2022 PAZAR
08:00 GÜNEŞİN DOĞMASIYLA DAĞA YANSIYAN ATATÜRK SİLÜETİNİN İZLENMESİ
11:00 SERBEST ETKİNLİKLER
15:00 KAPANIŞ

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş