Gazipaşa’da vatandaşların Kurban Bayramı’nda kurban ibadetini rahat ve temiz bir ortamda yapabilmesi için Koru Mahallesi Fidanlık Mevkii’nde kurban satış pazarı kuruldu.  
Gazipaşa Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, vatandaşların kurbanlıklarını sağlıklı, kurallara uygun hijyenik bir ortamdan alabilmesine yönelik hazırlıklarını tamamladı.
Gazipaşa Kaymakamlığı ve Gazipaşa Belediyesi’nin 2022 yılı için kurban satış alanı olarak belirlediği Koru Mahallesi Fidanlık Mevkii’nde sınırları içinde yer alan arazide çalışmalar sona erdi. Gazipaşa Belediyesi ekipleri, kurban satış işlemlerinin temiz, rahat ve profesyonel olması amacıyla geçici kurban satış alanı olarak kullanılan alanda yoğun bir çalışma yürüttü. Arazideki zemin düzleştirildi ve otlar temizlendi.
Kurban Pazarında düzen sağlamak için ağıl yerleri işaretlenerek aralıklı olarak su hatları çekildi. Kurban pazarının ışıklandırmaları tamamlandı. Tuvalet ve lavobolar yerleştirildi. Alanda yapılan hazırlık ile büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için toplam 94 parsel hazırlandı. Daha önce kura çekiminde yerleri belirlenen satıcılar kurban pazarına gelmeye başladı. Kurban satış pazarının hazırlanması için Gazipaşa Belediyesi Zabıta, Fen İşleri, Temizlik, Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ortaklaşa bir çalışma yürüttü. 
“Esnafımıza bol bereketli kazançlar, hemşehrilerimize iyi alışverişler diliyorum.”
Kurban Pazarının temiz ve hijyenik olması için çaba sarf ettiklerini belirten Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz “Kurban Satış Pazarımız Koru Mahallesi Fidanlık Mevkii’nde hizmete hazır. Satıcılara yer teslimini yaptığımız pazarda, nezih ve hijyenik bir ortam sağlamak için çalışmalarımız devam ediyor. Esnafımıza bol bereketli kazançlar, hemşehrilerimize iyi alışverişler diliyorum.” dedi.
Merkezi konumda olan kurban satış alanı Kurban Bayramı’na dek faaliyette olacak.

Etkinlik - Kutlama - Duyuru

 
 
 
 
 
 
  
 
 
   

 

Paylaş